SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung: telewizory Smart TV 2016 z technologią internetu rzeczy

Samsung zapowiedział, że cała linia telewizorów Smart TV z serii 2016 zostanie przygotowana do obsługi technologii internetu rzeczy (IoT) i połączona ze SmartThings - otwartą platformą, która pozwala użytkownikom na podłączanie inteligentnych urządzeń i usług IoT oraz zarządzanie i sterowanie nimi. Ma to zapewnić łączność w grupie ponad 200 kompatybilnych urządzeń.

Article

W technologię internetu rzeczy mają zostać wyposażone wszystkie telewizory Samsung SUHD z 2016 roku, pełniąc funkcję urządzeń sterujących dla całego inteligentnego domu.

Dla SUHD z serii 2016 Samsung opracował własną technologię koncentratora internetu rzeczy ze SmartThings. Telewizory mogą być podłączane do urządzeń sterujących Samsung i czujników SmartThings. Można je także podłączać do ponad 200 kompatybilnych urządzeń w ramach platformy SmartThings, m.in. urządzeń oświetleniowych, zamków, termostatów czy kamer innych producentów. W celu zapewnienia pełnej obsługi połączeń z kompatybilnymi urządzeniami SmartThings wymagane będzie użycie adaptera USB SmartThings Extend.

SmartThings daje użytkownikom dostęp do inteligentnych urządzeń bezpośrednio z poziomu smartfona i telewizora SUHD. Dzięki temu można podłączać inteligentne urządzenia oraz usługi i zarządzać nimi za pomocą jednego interfejsu użytkownika.

Z kolei aplikacja Cinema Mood dostępna w ramach platformy SmartThings umożliwia w trakcie oglądania filmów automatyczną regulację wszystkich parametrów otoczenia – od oświetlenia po dźwięk.

Możliwość obsługi technologii SmartThings ma zapewniać każdy telewizor SUHD z serii 2016, ale funkcjonalność ta będzie aktywowana na poziomie poszczególnych regionów wraz z rozszerzaniem dostępności platformy SmartThings.

Dołącz do dyskusji: Samsung: telewizory Smart TV 2016 z technologią internetu rzeczy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stefan
Niech szajsung zadba trochę o awaryjność swoich produktów praktycznie prawie każdy ich produkt nie dożywa 3 lat.
odpowiedź
User
res22
Dożywa i dłużej tylko nie można go zbyt często włączać. Jedno jest pewne w 75% zepsuje się po gwarancji.
odpowiedź
User
user
Dożywa i dłużej tylko nie można go zbyt często włączać. Jedno jest pewne w 75% zepsuje się po gwarancji.

ale po jakiej gwarancji? tej podstawowej na 2 lata, czy tez tej dodatkowej z wykupionymi 3. latami ?
odpowiedź