SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku, pesymistyczne prognozy

W I kwartale 2020 roku przychód Samsunga był większy niż rok wcześniej, ale zmalał w porównaniu z wcześniejszymi trzema miesiącami. Firma odczuła pierwsze negatywne skutki pandemii koronawirusa i przewiduje, że w II kwartale będą one jeszcze bardziej dotkliwe.

Article

Zysk netto Samsunga sięgnął w I kwartale 2020 roku poziomu 4,88 biliona wonów (ok. 4 mld USD), w porównaniu do 5,23 biliona wonów zysku w analogicznym okresie roku 2019 oraz 5,04 biliona wonów w poprzednich trzech miesiącach.

Zysk operacyjny w ujęciu rok do roku wzrósł z 6,23 biliona wonów do 6,45 biliona wonów (ok. 5,3 mld USD), ale też był niższy w ujęciu kwartalnym (7,16 bln wonów w IV kw. 2019 r.).

Podobnie było w przypadku przychodu. Wynik na poziomie 55,33 biliona wonów (ok. 45,7 mld USD) był o 5,6 proc. lepszy niż przed rokiem (52,39 bln wonów), ale o 7,6 proc. gorszy niż w poprzednim kwartale (59,88 bln wonów).

Dział mobilny Samsunga, w skład którego wchodzą przede wszystkim smartfony, odpowiadał za 24,95 biliona wonów przychodu, co jest wynikiem o 4 proc. gorszym niż przed rokiem oraz o 4 proc. lepszym w ujęciu kwartał do kwartału.

Kwartalne spadki przychodu i zysku Samsung tłumaczy pierwszymi efektami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. W związku z pandemią firma spodziewa się bardzo trudnego II kwartału. Południowokoreański producent liczy się z tym, że popyt na jego kluczowe produkty, takie jak smartfony czy telewizory, mocno zmaleje. Przewiduje też problemy z łańcuchem dostaw oraz opóźnienia we wdrażaniu technologii 5G.

Przez COVID-19 Samsung nie przedstawił nawet prognoz odnośnie wyników w pozostałej części tego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku, pesymistyczne prognozy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl