SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samuel Pereira wicedyrektorem TAI, będzie zarządzał TVP Info

Samuel Pereira został powołany na wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Szefem TAI od wtorku jest Michał Adamczyk, który zastąpił Jarosława Olechowskiego.

W mailu do pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk stwierdził, że Samuel Pereira jako wicedyrektor TAI będzie odpowiadał za TVP Info. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Bednarza. - Witam z powrotem na placu - podkreślił Adamczyk (siedziba TAI mieści się przy placu Powstańców Warszawy).

Dyrektor TAI zaznaczył, że Łukasz Bednarz pozostaje w Telewizji Polskiej, powierzone mu zostaną nowe zadania. W komunikacie TVP podała, że Bednarz przejął obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Warszawa.

Samuel Pereira w TVP od 7 lat

Z Telewizją Polską Samuel Pereira jest związany od marca 2016 roku. Początkowo przez ponad rok był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info.

W połowie 2017 roku Pereira został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. W ostatnich latach był też wydawcą programu „Strefa starcia” prowadzonego przez Michała Adamczyka.

Jesienią 2020 roku w ramach reorganizacji w TAI Pereira stracił stanowisko redaktora naczelnego TVP.info, został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. W praktyce dalej odpowiadał za portal stacji.

W lipcu ub.r. serwis Poufna Rozmowa ujawnił domniemaną wymianę maili Mateusza Morawieckiego i jego nieformalnego doradcy ws. komunikacji Mariusza Chłopika z grudnia 2019 roku. Szef rządu sugerował, że jego wypowiedź o sądach warto wyeksponować w mediach. - Pereira Trzmiel Sakiewicz -> obdzwonieni. Karnowski -> zaraz się widzę - relacjonował w odpowiedzi Chłopik. - Jestem też pewien, że nie rozmawiałem z nim (Chłopikiem - przyp.) na temat cytowanej w mediach wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej sądów i nie miał on, ani nikt inny żadnego wpływu na naszą publikację - przekonywał Samuel Pereira.

Wcześniej był dziennikarzem „Gazety Polskiej Codziennie”, od września 2021 roku pisze felietony do tygodnika „Sieci”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Nielsen Audience Measurement w marcu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 274 204 osób, co dało 4,6 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 41,4 proc.).

Olechowski odwołany z trzech stanowisk

We wtorek Jarosław Olechowski został zdymisjonowany przez prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza ze stanowisk dyrektorskich w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa. Nie podano uzasadnienia.

Dzień wcześniej Onet ujawnił przekazaną centrali PiS skargę na to, że Matyszkowicz zapowiedział cotygodniową obecność na kolegiach redakcji „Wiadomości” i sugerował, że dziennikarze nie muszą wykonywać wszystkich poleceń szefa. Sugerowano, że mógł ją napisać Jarosław Olechowski, ten temu zaprzeczył.

W czwartek pełniącą obowiązki dyrektora TVP3 została Magdalena Drohomirecka-Sabatowska.

Dołącz do dyskusji: Samuel Pereira wicedyrektorem TAI, będzie zarządzał TVP Info

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Taki prawie szczyl dziwnie szybka kariera. Ale skoro ma znajomości i kompetencje....
odpowiedź
User
m.
Tyle się zmieniło, żeby nic się nie zmieniło.
odpowiedź
User
PK
To będzie bolesny upadek dla wszystkich partyjnych funkcjonariuszy.
odpowiedź