SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Satmode - oferta Astry

Niedrogi kanał zwrotny w odbiornikach satelitarnych

SES Astra z partnerami Canal Satellite, Canal+ Technologies, Newtec, STMicroelectronics oraz Thomson zawarły umowę o rozpoczęciu prac nad niedrogim kanałem zwrotnym do wykorzystania w odbiornikach satelitarnych przeznaczonych do indywidulanego odbioru.

Wart 49 milionów euro projekt sfinansuje konsorcjum firm oraz Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) na mocy kontraktu zawartego w ramach programu ARTES. Program ten wspiera rozwój technologii zaawansowanych na rynkach satelitarnym i medialnym. Umowę pomiędzy SES ASTRA a ESA podpisano 27 stycznia 2003 roku podczas Światowego Szczytu DTH nt. Finansowania Płatnej Telewizji, który odbywa się w Paryżu.

Produkt pod nazwą SATMODE (pochodzący od słów modem satelitarny) zapewni stały kanał zwrotny w paśmie Ka przez satelitę ASTRA 1H pomiędzy cyfrowym odbiornikiem satelitarnym znajdującym się w domu użytkownika a dostawcą treści. Interaktywność, którą umożliwi kanał zwrotny ASTRY, w znaczny sposób wzbogaci przyszłe aplikacje, takie jak wideo na żądzanie, przesyłanie wiadomości, udział w grach i quizach telewizyjnych oraz interakcję w różnego rodzaju telewizyjnych programach rozrywkowych.

Komentując podpisanie umowy, Prezes i CEO firmy SES ASTRA Ferdinand Kayser powiedział:

"SATMODE to nowy wymiar w dystrybucji satelitarnej dla naszych klientów mediowych. Przemysł telewizyjny wprowadza wszystkie formy interaktywności. Możliwość zaoferowania przez ASTRĘ interaktwności opartej na satelicie na szeroką skalę, przy niewysokich kosztach, będzie bodźcem do rozwoju dodatkowych serwisów interaktywnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni łącząc siły z jednym z naszych kluczowych partnerów, jakim jest CANAL SATELLITE, a także uznanymi na rynku technologii firmami celem wdrożenia tego unikatowego produktu. Z chwilą pełnego wdrożenia produktu, system SATMODE umożliwi milionom widzów telewizji jednoczesne i odbywające się w czasie rzeczywistym udzielanie odpowiedzi na różnego rodzaju pytania czy zadania prezentowane na ekranie. Ponieważ SATMODE jest w pełni zintegrowany z odbiornikiem satelitarnym i połączony z systemem satelitarnym, wykorzystanie telefonicznego kanału zwrotnego lub innych technologii naziemnych w tych odbiornikach stanie się niepotrzebne."

Po podpisaniu kontraktu Dyrektor ds. Aplikacji ESA Claudio Mastracci, powiedział:

"Celem ESA jest wspieranie komeryjnych innowacji na rynkach satelitarnym i mediowym. Terminal użytkownika jest w szczególności jednym z najważniejszych elementów sukcesu na rynku konsumenckim. SATMODE jest wspaniałym przykładem szczególnej uwagi, jaką ESA poświęca terminalom i przyjaznym dla konsumenta aplikacjom."
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Satmode - oferta Astry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl