SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Say it to fight it” - rusza kampania MSW przeciw rasizmowi (wideo)

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania „Say it to fight it. (Rasizm. Walczę, nie milczę)” przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wspólnie z agencją DSK.

Article

Działania skierowane są głównie do cudzoziemców, którzy potencjalnie mogą paść ofiarą przestępstw na tle rasowym. Kampania ma za zadanie informować, gdzie można uzyskać pomoc w przypadku takiego wykroczenia, a także namawiać, by zgłaszać się wtedy na policję.

W ramach akcji uruchomiono stronę internetową reportracism.pl, na której cudzoziemcy mogą znaleźć informacje, czym są przestępstwa z nienawiści i jak reguluje je polskie prawo. Osoba, która padła ofiarą tego rodzaju przestępstwa, dowie się, jakie kroki może podjąć i czego powinna oczekiwać ze strony poszczególnych urzędów. Na stronie znajdują się również informacje do jakich instytucji można zwrócić się o pomoc, jakie kompetencje i zadania mają one w tym zakresie oraz jak będzie wyglądała procedura działania organów ścigania. Serwis uruchomiono w 10 wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, wietnamskiej, polskiej, arabskiej, francuskiej, ormiańskiej, chińskiej i tureckiej.

Ponadto powstał spot przygotowany przez agencję reklamową DSK. Będzie on emitowany w marcu w warszawskim metrze (w wagonach i na peronach), natomiast od połowy marca do połowy kwietnia w komunikacji miejskiej w Lublinie, Szczecinie, Krakowie, Białymstoku oraz Łodzi.

Działania obejmują także ulotki i plakaty (dostępne m.in. w jednostkach policji, urzędach, na uczelniach i w innych instytucjach publicznych), billboardy i citylighty. MSW będzie informowało o kampanii „Racism. Say it to fight it” na swojej stronie internetowej oraz na profilach na Facebooku i Twitterze.

Akcja potrwa do końca czerwca. Realizowana jest w ramach projektu „Imigranci wobec przestępstw z nienawiści - czyli jak skutecznie dochodzić swoich praw”, dofinansowywanego ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Say it to fight it” - rusza kampania MSW przeciw rasizmowi (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
df
Znajoma z Nowego Jorku mówiłam, że nie była rasistką. Została, jak osobiście poznała Murzynów.
10 10
odpowiedź
User
pavv
Se wymyślili!
9 9
odpowiedź
User
Faustus
Czy wiadomo już może, kiedy ruszy podobna akcja, w ramach której każdy Polak, poszkodowany na przykład przez Roma, który go okradł, pozna swoje prawa? Apeluję również, by wprowadzić obowiązkowy kurs prawa szariatu dla każdego kto wybiera się do UK, Francji lub Niemiec. W ramach równości oczywiście.
11 9
odpowiedź
User
MG42
Najpierw trzeba stworzyć problem którego nie ma a później go zwalczać. A akty rasizmu wobec białych gdzie można zgłaszać?
8 8
odpowiedź
User
jak nie wyląduję, to mnie zabije
Która to telewizja ogłosiła kiedyś na Facebooku, żeby zgłaszać akty napadów na Cyganów (po lewicowemu Romów)?
8 8
odpowiedź