SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Scripps Networks Interactive ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku, TVN 4 proc. w górę

W pierwszych trzech kwartałach br. Scripps Networks Interactive zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 3,7 proc. i spadek zysku netto o 7,5 proc. W samym trzecim kwartale przychody Grupy TVN w złotych zwiększyły się w skali roku o 4 proc.

Kenneth W. Lowe, prezes i CEO Scripps Networks Interactive (fot. Cezary Piwowski/TVN) Article

Od stycznia do września br. przychody operacyjne Scripps Networks Interactive wyniosły 2,61 mld dolarów, o 3,7 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast w samym trzecim kwartale zwiększyły się w skali roku o 2,8 proc. do 825,5 mln dolarów.

Procentowo bardziej wzrosły wpływy koncernu z dystrybucji (o 5,6 proc. w trzech kwartałach i 5,1 proc. w trzecim kwartale) niż z reklam (odpowiednio o 2,9 i 2 proc.). Jednocześnie zwiększyły się koszty operacyjne - o 3,7 proc. do 1,65 mld dolarów w trzech kwartałach br. i o 5,4 proc. do 574,6 mln dolarów tylko w trzecim kwartale.

W konsekwencji zysk netto firmy w trzech kwartałach zmalał rok do roku o 7,5 proc. do 698,5 mln dolarów, a w trzecim kwartale - o 10,3 proc. do 163,1 mln dolarów. Firma uzasadnia to m.in. kosztami fuzji oraz wyższymi wydatkami na marketing i usługi związane z inwestycjami programowymi.

Na rynku amerykańskim Scripps Networks Interactive osiągnął w minionym kwartale 307,7 mln dolarów zysku netto (wobec 326 mln dolarów rok wcześniej), na innych rynkach - 15,9 mln dolarów zysku (przed rokiem: 3,8 mln dolarów), natomiast w pozostałych segmentach swojej działalności zanotowała 40,6 mln dolarów straty (wobec 25,8 mln dolarów straty rok wcześniej).

Koncern podkreśla, że wzrost zysku na rynkach zagranicznych wynika m.in. ze wzrostu wpływów reklamowych Grupy TVN. W raporcie finansowym podano, że w minionym kwartale łączne przychody Grupy TVN liczone w złotych zwiększyły się w skali roku o 4 proc.

Scripps Networks Interactive w najbliższym czasie ma zostać przejęty przez Discovery Communications. Discovery za jedną akcję SNI zapłaci 90 dolarów i przejmie ok. 2,7 mld zadłużenia firmy, wyda na to 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach serii C. Na częściowe sfinansowanie tej transakcji sprzedał we wrześniu swoje obligacje za 6,3 mld dolarów i 300 mln funtów.

Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy Discovery Communications, zapowiedział że fuzja firm pozwoli obniżyć koszty operacyjne o minimum 350 mln dolarów rocznie, a mniej popularne kanały telewizyjne mogą zostać połączone.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Scripps Networks Interactive ze wzrostem wpływów i spadkiem zysku, TVN 4 proc. w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jerry springer
Widzowie błagają o jeszcze więcej mulu szmiry tandety i badziewia może TVN cos z tym zrobi bo picie krowiego moczu i zabawy odchodami zwierzat to ciagle za mało stać was na wiecej
15 12
odpowiedź
User
t
Kogo to obchodzi ważne ze prezes Lowe na fuzji zarobi 90 m dolarów odprawy
15 9
odpowiedź