SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sebastian Kondraszuk nowym szefem CERT Polska

Na stanowisko kierownika zespołu CERT Polska, zajmującego się cyberbezpieczeństwem w ramach NASK, został powołany Sebastian Kondraszuk. Poprzednio szefem CERT Polska był Przemysław Jaroszewski.

Sebastian KondraszukArticle

- Nominacja dla Sebastiana Kondraszuka to dowód ogromnego zaufania do nowego kierownika i jego kompetencji, ale także dla całego działu CERT Polska, który znakomicie wypełnia swoją misję. Bardzo się cieszę, że realizację zadania kierowania zespołem mogę powierzyć osobie, które funkcjonuje w nim od lat, zna realia tej pracy i przede wszystkim świetnie współpracuje z koleżankami i kolegami z CERT Polska i NASK oraz naszymi zewnętrznymi partnerami - stwierdził Wojciech Pawlak, dyrektor NASK.

- To niezwykle istotne w związku z wypełnianiem ustawowych zadań CSIRT NASK. Naszym celem jest zapewnianie pełnej stabilności działania i dalszego konsekwentnego rozwoju zespołu, jego kompetencji i narzędzi technicznych w czasach rosnących potrzeb i wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa - dodał Pawlak.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Sebastian Kondraszuk pracuje w CERT Polska od sześciu lat, poprzednio przez prawie dwa lata był zastępcą kierownika. Specjalizuje się w obszarze reagowania na incydenty cybernetyczne. Przed pracą w NASK związany był zawodowo z sektorem finansowym.

- Bardzo dziękuję za zaufanie. Podejmuję się tego zadania z myślą nie tylko o bieżącym i skutecznym wypełnianiu naszych działań, ale także o rozwoju naszego Działu. Chcemy wspólnie podnosić nasze kompetencje i wchodzić na nowe obszary działalności, ponieważ oczekiwania wobec nas są coraz wyższe - stwierdził Sebastian Kondraszuk.

Poprzednio szefem CERT Polska przez pięć lat był Przemysław Jaroszewski. Pod koniec października odszedł za porozumieniem stron, według nieoficjalnych informacji zdecydował o tym Janusz Cieszyński, minister w kancelarii premiera odpowiadający za cyfryzację, z uwagi na wpisy o tematyce polityczne zamieszczane przez Jaroszewskiego na prywatnym profilu facebookowym.

Ponad 30 pracowników CERT Polska skierowało w tej sprawie list protestacyjny do Cieszyńskiego i premiera Morawieckiego. - Okazuje się, że zajmując stanowisko kierownika zespołu CERT Polska, nie można manifestować prywatnych poglądów politycznych niezgodnych z poglądami partii rządzącej. Tylko tyle – i aż tyle. Smutne czasy nastały - skomentowali.

Dołącz do dyskusji: Sebastian Kondraszuk nowym szefem CERT Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl