SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sebastian Kulczyk stoi za inwestycją 500 tys. dolarów w medyczny startup StethoMe

Polski startup StethoMe pracujący nad innowacyjnym stetoskopem pozyskał 2 mln dolarów w kolejnej rundzie finansowania. Głównym inwestorem był fundusz TDJ Pitango z kwotą 1,5 mln dolarów. Natomiast według najnowszych informacji 0,5 mln w StethoMe zainwestował fundusz VC Manta Ray należący do Sebastiana Kulczyka.

Sebastian Kulczyk, fot. Kulczyk InvestmentsSebastian Kulczyk, fot. Kulczyk Investments

StethoMe jest startupem pracującym nad nowatorskim modelem stetoskopu pozbawionego tradycyjnych dla tego narzędzia elementów, takich jak przewód czy tak zwana lira, a głównymi częściami urządzenia są głowica oraz dedykowana do niego aplikacja.

Po odczytaniu przez głowicę parametrów pracy serca czy płuc sygnał jest przekazywany do aplikacji, która dzięki algorytmom ma prezentować lekarzowi wyniki i wspierać go w stawianiu diagnozy oraz podejmowaniu dalszych decyzji.

Do tej pory StethoMe otrzymał finansowanie m.in. z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 6 mln zł oraz kwotę miliona zł z funduszu SpeedUp Group. W grudniu ub.r. startup ujawnił, że w kolejnej rundzie uzyskał 2 mln dol., z których 1,5 mln zainwestował polsko – izraelski fundusz TDJ Pitango.

Teraz StethoMe przyznał, że obok TDJ Pitango drugim inwestorem w grudniowej rundzie był fundusz VC Manta Ray należący do Sebastiana Kulczyka, który wsparł medyczny startup kwotą 0,5 mln dol.

 

Tak jak wcześniej zapowiadano, pieniądze uzyskane w grudniu ub.r. m.in. od Manta Ray zostaną przeznaczone przede wszystkim na testowanie tworzonego przez startup stetoskopu, a także stworzenie odpowiedniego modelu biznesowego firmy.

Sebastian Kulczyk od dłuższego czasu inwestuje w polskie innowacyjne firmy, w tym celu w maju ub.r. uruchomił program InCredibles przeznaczając 60 mln dol. na inwestycje w startupy.  We wrześniu ub.r. wyłoniono pierwsze firmy do pilotażowej edycji InCredibles, zaś ostatnio oprócz StethoMe Kulczyk wsparł finansowo rozwój startupu Brainly.

Dołącz do dyskusji: Sebastian Kulczyk stoi za inwestycją 500 tys. dolarów w medyczny startup StethoMe

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
łukasz szafrański
Jeśli dobrze kojarzę to wszystkie biznesy tego młodego człowieka były raczej mało trafione. Dopiero gdy wszedł w buty swojego ojca zaczął pozować na mentora. Długa przed nim droga bo estymy i charyzmy ojca trudno dostrzec.
odpowiedź
User
filip rossier
No i?

Ma czas, to jego życie i możliwość.

Niech każdy próbuje zrobić coś dobrego, a nie wypatruje porażek innych...

A nie, czekaj, to polandia.
odpowiedź
User
ola
Kulczyk ma wizję i wie w co inwestować. Startupy są częścią tej wizji i dobrze że potrafi wybrać te o największym potencjale
odpowiedź