SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SEC Newgate CEE wchłania SEC Newgate Polska

SEC Newgate CEE, agencja założona przez Zofię Bugajną-Kasdepke, Joannę Poniatowską i Sebastiana Hejnowskiego, łączy się z SEC Newgate Polska (dawny Martis Consulting). Maciej Powroźnik, dotychczasowy CEO SEC Newgate Polska obejmuje rolę  managing partner SEC Newgate CEE.

Fuzja ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji SEC Newgate na polskim rynku oraz w regionie CEE, a klientom agencji zapewni dostęp do szerokiego grona ekspertów.  Po połączeniu SEC Newgate CEE będzie dysponowała 50 konsultantami, wyspecjalizowanymi w strategicznym doradztwie komunikacyjnym, kryzysowym, Public Affairs, komunikacji finansowej oraz inwestorskiej, w tym IR oraz ESG, a także w obszarze komunikacji konsumenckiej.

- Podjęta inicjatywa to naturalny proces konsolidacyjny dwóch podmiotów z jednej grupy kapitałowej, działających w dużej mierze na tym samym rynku. Z tak wzmocnionym potencjałem jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć nawet największych klientów w Polsce oraz jako HUB na rynki CEE - powiedział Sebastian Hejnowski, prezes zarządu SEC Newgate CEE.

Maciej Powroźnik partnerem zarządzającym SEC Newgate CEE

Dotychczasowy prezes zarządu SEC Newgate Polska, Maciej Powroźnik (powołany na stanowisko CEO po odejściu Ewy Bałdygi i Dariusza Jarosza, założycieli Martis Consulting) zostaje Managing Partnerem SEC Newgate CEE i będzie rozwijał ofertę agencji w zakresie komunikacji finansowej, relacji inwestorskich i PR spółek giełdowych, a także raportowania ESG. Kierowany przez niego zespół będzie świadczył także usługi dla sektora przemysłowego.
 
 - Dzięki połączeniu zasobów i talentów obu firm będziemy świadczyć naszym klientom maksymalnie szerokie spektrum usług. Dla naszych pracowników to szansa na dalszy rozwój w międzynarodowym środowisku - powiedział Maciej Powroźnik, prezes zarządu SEC Newgate Polska.

Firma w nowym kształcie będzie miała także nową siedzibę - od marca zespoły połączonych agencji będą pracowały w biurze przy ulicy Wiejskiej 17 w Warszawie.


SEC Newgate Polska do sierpnia ub.r. działała na rynku jako Martis Consulting, kierowali nią prezes Dariusz Jarosz i wiceprezes Ewa Bałdyga. Od 2016 roku głównym udziałowcem agencji jest włoska agencja public relations SEC, która nabyła 60 proc. udziałów za milion euro w gotówce.

SEC Newgate CEE działa od marca 2021 roku, specjalizuje się w obszarach public affairs, public relations i creative. Inwestorem firmy jest globalna grupa firm PR SEC Newgate, która objęła w agencji 51 proc. udziałów.

Dołącz do dyskusji: SEC Newgate CEE wchłania SEC Newgate Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl