SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seco/Warwick chce w 2010 r. zarobić 15-20 mln zł, nie wyklucza akwizycji

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali Seco/Warwick liczy, że mimo ponad 1-mln straty netto w 2009 r. w bieżącym uda się jej wypracować zysk rzędu 15-20 mln zł, poinformował w poniedziałek prezes Leszek Przybysz. Spółka skupi się w najbliższych 12 miesiącach na rozwoju organicznym, choć w razie bardzo dobrej okazji nie wyklucza akwizycji.

"Ubiegły rok był bardzo trudny z powodu spadku lub przesuwania zamówień przez naszych kontrahentów, ale już w IV kw. zanotowaliśmy wyraźną poprawę. W tej sytuacji rok 2010 powinien zakończyć się przyzwoitym zyskiem, co dla mnie oznacza 15-20 mln zł" - powiedział Przybysz na konferencji prasowej, zastrzegając, że nie można tych oczekiwań traktować jako oficjalną prognozę spółki.

Jego optymizm jest oparty przede wszystkim na poprawie globalnej sytuacji gospodarczej, co automatycznie przekłada się na portfel zamówień spółki. Już dziś jego poziom sięga początku kryzysu czyli maja 2008 r.

"Nasz backlog wynosi obecnie 110 mln zł i liczę, że wkrótce urośnie do 140 mln zł. Można oczekiwać, że nawet 90% zamówień zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, co powinno pozytywnie wpłynąć na wyniki spółki" - podkreślił prezes.

Głównego źródła zamówień i dochodów spółka upatruje we wzroście zamówień w przemyśle aluminiowym, energetyce jądrowej oraz w motoryzacji i przemyśle lotniczym.

Leszek Przybysz poinformował także o planach spółki na kolejny rok. Z powodu trudnego minionego roku i dopiero pierwszych symptomów odbicia spółka nie spodziewa się spektakularnego wzrostu, skupiając się na spokojnym rozwoju organicznym. Niemniej długoterminowa strategia zakładająca ekspansję na nowe rynki i ewentualne akwizycje jest nadal aktualna. Tym bardziej, że mimo kryzysu w 2009 r. Seco/Warwick 29,9-mln zł cash flow na poziomie operacyjnym, a żadna ze spółek grupy nie jest zadłużona.

"Nadal podtrzymujemy więc, że priorytetowymi celami pozostają rynki rosyjski oraz brazylijski, jednak na razie skupimy się na obecnie działających spółkach i naszych pięciu technologiach. Jednak jeśli trafiłaby się nam super okazja akwizycyjna to na pewno ją zrealizujemy" - podsumował Leszek Przybysz.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 1,06 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 14,68 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 123,79 mln zł wobec 262,10 mln zł.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Seco/Warwick chce w 2010 r. zarobić 15-20 mln zł, nie wyklucza akwizycji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl