SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Senator Bierecki do mediów: „afery SKOK” nie było, poinformujcie o tym odbiorców

Senator Grzegorz Bierecki zaapelował do mediów, opisujących nieprawidłowości w funkcjonowaniu fundacji SKOK, aby poinformowały o stanowisku wydawcy „Wprost”, który wycofał się z zarzutów wobec polityka.

fot. PixabayArticle

Senator Bierecki oraz jego współpracownicy (Jarosław Bierecki i Adam Jedliński) pozwali wydawcę tygodnika „Wprost” oraz ówczesnego redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego za artykuł Anny Gielewskiej z 10 marca br. Autorka opisała w nim likwidację Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych i podała, że senator PiS „wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem”.

Jak podawaliśmy w poniedziałek, do procesu nie doszło, bo wydawca zawarł z pozywającymi ugodę, w ramach której zobowiązał się do wycofania opisanych zarzutów oraz przeproszenia bohaterów tekstu. Stosowne oświadczenie zostało opublikowane w bieżącym wydaniu tygodnika, a o porozumieniu zadecydował wydawca, nie informując pozwanego Sylwestra Latkowskiego ani autorki tekstu (więcej na ten temat).

Wobec wycofania się „Wprost” z zarzutów, Grzegorz Bierecki w liście otwartym do dziennikarzy i mediów zwrócił uwagę, że niektóre publikacje na jego temat miały „bardzo kategoryczny charakter, wielokrotnie w histerycznym tonie skandalu i sensacji”. - „Afery SKOK” nigdy nie było, ja i moi współpracownicy byliśmy obrażani bez żadnych podstaw - pisze w liście Grzegorz Bierecki.

- Chciałbym wyrazić nadzieję, że wszystkie media, które powielały nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione opinie zawarte w artykule tygodnika „Wprost” poinformują swoich odbiorców o oświadczeniu wydawcy tego pisma. Wbrew wielu doświadczeniom z ostatnich miesięcy jestem bowiem przekonany, że wartości takie jak rzetelność, uczciwość, wierność faktom i bezstronność mogą być wciąż obecne w polskich mediach i polskiej przestrzeni publicznej - apeluje senator.

Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 37 427 egz.

Dołącz do dyskusji: Senator Bierecki do mediów: „afery SKOK” nie było, poinformujcie o tym odbiorców

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Widać,że PO przegra te wybory chociażby z powodu niedoinformowania społeczeństwa w sprawie Skoku.Mając taki hit nie robi nic,aby to nagłośnić!Ordynarny przekręt,który zatuszuje się pieniędzmi z BFG,a to przecież nasze pieniądze!!!
No cóż,w świadomości ludzi zostanie tylko afera Amber Gold...
odpowiedź
User
egw
Afery nie było, tylko parę osób zarobiło grube miliony, o których prezesi największych polskich banków mogliby co najwyżej pomarzyć.
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Senator Bierecki oczywiście nie jest tak naiwny, żeby wierzyć, że dom publiczny zmieni się nagle w Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, a dziwki w Obrońców Praw Człowieka. Tym niemniej dochował rzetelności i przypomniał temu towarzystwu o jego powinnościach. W obliczu nadchodzącej zmiany może któryś odkurzy swoje czyste, dawno nieużywane sumienie.
odpowiedź