SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Seniorzy korzystają z telewizyjnych lekcji języków obcych dla dzieci

Uruchomione w wyniku epidemii koronawirusa telewizyjne lekcje dla uczniów szkół podstawowych w Portugalii chętnie oglądają seniorzy, którzy wykorzystują je do bezpłatnej nauki języków obcych. Najpopularniejszy jest język angielski.

Zjawisko odnotowała w poniedziałek telewizja publiczna RTP, która na jednym ze swoich licznych kanałów transmituje codziennie zajęcia w ramach tzw. teleszkoły dla dzieci.

“Znam wiele konkretnych przykładów osób na emeryturze, które codziennie mają okazję odświeżać sobie zapomniany materiał lub uczyć się języków obcych od podstaw” - powiedział w rozmowie z dziennikiem “I” Filinto Lima ze stowarzyszenia dyrektorów portugalskich szkół publicznych (ANDAEP).

Ekspert przypomniał, że już w latach 80. XX w. koncept lekcji szkolnych transmitowanych przez telewizję był realizowany za pośrednictwem RTP, ale nigdy nie miał tak powszechnego odbioru. Lima przyznał, że emitowana od kwietnia z powodu epidemii teleszkoła jest na tyle atrakcyjna, że łączy starsze i młodsze pokolenie.

Fenomen potwierdza portugalski przedsiębiorca sektora turystycznego Abel Fonseca. Dodaje, że poza angielskim, francuskim i hiszpańskim w ramach teleszkoły można uczyć się również języka niemieckiego.

“Czasami sam oglądam te zajęcia, głównie z języków obcych, aby odświeżyć sobie pewne zagadnienia. Zasiadam przed telewizorem wspólnie z synem i mamy okazję do porównania naszych umiejętności językowych” - powiedział PAP Fonseca.

Portugalski przedsiębiorca wierzy, że czerpana z bezpłatnych telewizyjnych lekcji nauka języków pomoże mu po okresie epidemii w płynnej rozmowie z turystami zainteresowanymi wynajmem nieruchomości udostępnianych przez jego firmę.

Dołącz do dyskusji: Seniorzy korzystają z telewizyjnych lekcji języków obcych dla dzieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
Nie zaskakuję mnie to. Pamiętam jak w latach 90 normalne było, że w telewizji lecą pasma z nauką jezyków obcych zwłaszcza z angielskim. Były raz lepsze raz gorsze, ale mogły z nich korzystać, zarówno dzieci jak i młodzież, cy dorośli. Teraz wszędzie tylko paradokumenty.
odpowiedź