SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sensacyjna książka Stanisława Tyma

Ukazała się długo oczekiwana książka jednego z najwybitniejszych polskich satyryków - kultowego scenarzysty, dramaturga, felietonisty, humorysty, aktora i rysownika Stanisława Tyma pt. "Mamuta tu mam. Utwory zebrane spod łóżka"

Tym ma tyle talentów, że aż brakuje mu czasu, by móc je wszystkie wykorzystać. Na prośbę Instytutu Wydawniczego Latarnik przygotował swoisty przekrój swojej twórczości literackiej i graficznej.

Mamuta tu mam (tytuł, tak jak książkę, można czytać w obie strony) to eksplozja ironicznego humoru i politycznej satyry. Tom rozpoczyna się od sensacyjnego komiksu na temat historii III Rzeczpospolitej, potem czytelnik zostaje porwany przez rwący nurt żartów, skeczy, karykatur i humoresek po to, by wreszcie - całkiem niespodziewanie - wylądować na teatralnej scenie, gdzie Tym przedstawia swoje jednoaktówki Skarb i Kapelusz.

Dla jednych Stanisław Tym to "Miś" z filmu Stanisława Barei i Kaowiec z "Rejsu" Marka Piwowskiego, dla innych - to wybitny felietonista "Rzeczpospolitej" i znakomity dramaturg, a jeszcze inni pamiętają go z STS-u (Studenckiego Teatru Satyryków). W Mamuta tu mam wszystkie twarze Stanisława Tyma składają się na jeden, bogaty wizerunek znakomitego artysty, który nigdy nie tracąc poczucia humoru pozostaje uważnym obserwatorem i komentatorem naszej rzeczywistości.

Ta książka to absolutny kanon kulturalny dla współczesnego Polaka.

Patronem medialnym książki jest wortal Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sensacyjna książka Stanisława Tyma

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl