SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Seria reportaży "Powstanie Warszawskie 1944. Każdy tydzień był inny" Anny Hałas-Michalskiej w Polsat News

W związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego od 1 sierpnia do 3 października Polsat News wyemituje serię reportaży Anny Hałas-Michalskiej, które przygotowane zostały przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Article

W serii reportaży "Powstanie Warszawskie 1944. Każdy tydzień był inny" Anna Hałas-Michalska poznaje wspomnienia powstańców z ważnych dla nich miejsc, w których toczyły się powstańcze walki. - Widzowie wybiorą się na Stare Miasto, do powstańczego szpitala, na Wolę, gdzie Niemcy dokonali rzezi ludności cywilnej. Wejdą także do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, na dach gmachu słynnej PAST-y i zejdą do kanałów, którymi ewakuowali się powstańcy - informuje biuro prasowe Telewizji Polsat.

- Powstanie Warszawskie to wydarzenie wyjątkowe nie tylko w skali lokalnej, ale też całego kraju. Pamięć o nim jest niezwykle ważna. Dzięki takim przedsięwzięciom, jak seria reportaży Anny Hałas-Michalskiej, kolejne pokolenia mają możliwość dowiedzieć się znacznie więcej o Powstaniu. Wydarzeniu, o którym dawniej nie można było mówić i próbowano zatrzeć pamięć - mówi Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Emisja cyklu na antenie Polsat News będzie miała miejsce w każdy czwartek o godz. 17:35, począwszy od 1 sierpnia.

Seria reportaży „Powstanie Warszawskie 1944. Każdy tydzień był inny” powstała przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rynkowy udział kanału Polsat News w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 1,03 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Seria reportaży "Powstanie Warszawskie 1944. Każdy tydzień był inny" Anny Hałas-Michalskiej w Polsat News

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rocky
Znakomicie. Tyle, że bardzo łatwo zrobić taki dokument we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Zero wysiłku bo wszystko jest w zasięgu kamery i pani redaktor. Nie ma się czym chwalić w tej sytuacji bo każdy przyzwoity media worker zrobi taki film w oparciu o carte blanche do archiwów muzealnych. Nie sądzę też by było więcej. Na przykład o tragediach ludzkich w postaci mieszkańców Warszawy - zginęło ponad 100 tysięcy osób. Masowym wypędzeniu Warszawiaków do obozu w Pruszkowie, itp, itd. Nie będę pani redaktor podpowiadać..bo i po co ?.. Reportaż jak każdy inny na ten temat. Szkoda, że media telewizyjne w Polsce pozbywają się doświadczonych dziennikarzy. Bo cóż może dziewczyna lat 34 w dodatku bez warszawskich korzeni wiedzieć cokolwiek o Powstaniu Warszawskim ?...Ano nic poza tym co wcześniej obejrzała. Zwiastun średni, bardzo średni.
6 5
odpowiedź
User
m.
Takie rzeczy to powinni emitować na antenie głównej po Wyderzeniach, zamiast Kiepskich. No ale może nie zasługują. W Polsacie News kto to zobaczy. Garstka.
6 0
odpowiedź