SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„39 i pół tygodnia” startuje w TVN. „Przed laty był to bardzo lubiany i popularny serial” (wideo)

W niedzielę, 8 września TVN rozpocznie emisję serialu „39 i pół tygodnia” będącego reaktywacją produkcji „39 i pół” sprzed 10 lat. - W pewnym sensie jest to kontynuacja tego serialu, ale traktujemy go jako nowy projekt - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Justyna Pawlak, producent cyklu.

Article

„39 i pół” to serial obyczajowo-komediowy, który TVN emitował w latach 2008-2009. Była to opowieść perypetiach Darka Jankowskiego (w tej roli Tomasz Karolak), czyli wiecznego chłopca i miłośnika punka, który przeżywa kryzys wieku średniego. Koncepcja kontynuacji serialu i scenariusze powstawały od zeszłego roku.

- Decyzję o podjęciu reaktywacji „39 i pół” podjęła Telewizja TVN, która uznała że przed laty był to bardzo lubiany i popularny serial. 10 lat temu po trzecim sezonie projektu nie planowaliśmy już kontynuacji, ale z czasem nabraliśmy dystansu do tego, co już opowiedzieliśmy w tej historii. Uznaliśmy, że teraz możemy powrócić do oczekiwanego przez widzów serialu i pokazać im, co słychać u bohaterów „39 i pół” po 10 latach. W pewnym sensie jest to kontynuacja tego serialu, ale traktujemy go jako nowy projekt - z jednej strony adresowany do starych fanów, a z drugiej strony mogą go oglądać osoby, które nie oglądały „39 i pół” - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Justyna Pawlak, producent serialu. - Postanowiliśmy nasz serial nazwać „39 i pół tygodnia”, ponieważ nie chcieliśmy w zupełności stracić pierwotnego tytułu. Tym samym jednocześnie coś zostawiamy dla starej widowni tego projektu, ale i również dajemy coś świeżego nowym odbiorcom - dodaje Aleksander Pietrzak, reżyser cyklu.

Nową produkcję stacja TVN nazwała „39 i pół tygodnia”. Tytuł nawiązuje do poprzedniej serii oraz do nowego wątku fabularnego: właśnie tyle życia pozostało głównemu bohaterowi od momentu postawienia diagnozy, którą pozna w pierwszym odcinku. Śmiertelna choroba i walka o każdy kolejny dzień będą dla Darka Jankowskiego największym życiowym zakrętem oraz wpłyną na jego rodzinę i przyjaciół. Bohater ponownie postanowi rozliczyć się ze swoimi doczesnymi sprawami, ale też będzie chciał maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał.

Oprócz Tomasza Karolaka w ważnych rolach 10-odcinkowej produkcji wystąpią: Daria Widawska, Alan Andersz, Marina Łuczenko-Szczęsna i Magdalena Lamparska. Do serialu powrócą: Wojciech Mecwaldowski, Antoni Królikowski, Cezary Kosiński, Krzysztof Stelmaszyk i Dorota Deląg. Pojawią się także nowe postacie, które zagrają: Monika Krzywkowska, Sandra Drzymalska, Łukasz Konopka, Maja Seklecka, Bartłomiej Kasprzykowski, Michał Koterski i Piotr Rogucki.

- Reaktywowanie tego typu projektu ma sens tylko wtedy, gdy udaje się zebrać przynajmniej większość najważniejszej obsady, co jest dość trudne. W naszym przypadku udało się to z zrealizować, a nasi aktorzy do tej kontynuacji podeszli z zupełnie nowym spojrzeniem i wielkim zapałem - informuje nas Justyna Pawlak.

Premierowe odcinki „39 i pół tygodnia” na antenie TVN będzie można oglądać w niedziele o godz. 21.30, począwszy od 8 września 2019 roku.

Czy jest szansa na kontynuację?

- Z założenia „39 i pół tygodnia” to projekt jednosezonowy, ale jak wiemy w kinie wszystko jest możliwe więc może jeśli będą dobre wyniki oglądalności stacja podejmie decyzję o kontynuacji losów rodziny Jankowskich, niezależnie od mocnego zakończenia tego sezonu, jakiego nie chcemy Państwu teraz zdradzać - komentuje producentka.

Reżyserami „39 i pół tygodnia” są Aleksander Pietrzak oraz Maciej Migas. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVN jest Watchout Studio. Producentami są Justyna Pawlak (Watchout Studio) i Maciej Wójcik (TVN). W zespole scenariuszowym pracującym nad serialem znaleźli się: Hanna Węsierska, Przemysław Jurek, Karolina Szymczyk-Majchrzak oraz Tomasz Cichoń i Doman Nowakowski (autor oryginalnego pomysłu na serial), a całość prac literackich nadzoruje Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Autorem zdjęć jest Paweł Flis, za montaż odpowiada Jarosław Barzan, a za muzykę - Łukasz Targosz.

Zdjęcia do serialu realizowane były od marca do czerwca. - Mamy już zmontowane pierwsze odcinki, na chwilę obecną trwa postprodukcja ostatnich - informuje nas Aleksander Pietrzak. - W reaktywację „39 i pół” włożyliśmy dużo naszej energii, świetnie się zżyliśmy z całą ekipą. Mam nadzieję, że efekt naszej pracy docenią widzowie. Z drugiej jednak strony jestem świadomy, że przez ostatnie 10 lat zaszły ogromne zmiany w produkcji seriali, które obecnie mają wyższą jakość, a także są inaczej dystrybuowane. Jestem ciekaw, jak nasza reaktywowana produkcja zostanie odebrana przez współczesną widownię - dodaje reżyser.

Wiosną br. stacja TVN pokazywała serial „Odwróceni. Ojcowie i córki”, czyli kontynuację „Odwróconych” z 2007 roku z Robertem Więckiewiczem i Arturem Żmijewskim w rolach głównych. Z kolei TVN7 w wiosennej ramówce emitowała reality-show „Big Brother”, którego polska edycja debiutowała w 2001 roku w TVN.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,38 proc.

Dołącz do dyskusji: „39 i pół tygodnia” startuje w TVN. „Przed laty był to bardzo lubiany i popularny serial” (wideo)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasnenil
Ale po co taka bezsensowna nazwa? Bo skoro tytuł to 39 i pół tygodnia to jakie pół ? Jak już to 39 tygodni raczej a nie tygodnia. Pół tygodnia to środa czy czwartek? Tytuł coś w stylu tytułu Tysiąc i jedna noc?
10 3
odpowiedź
User
Magda M
A ja czekam na kontynuację największego hitu TVN - MAGDA M.!
9 4
odpowiedź
User
widzTVN
Reklama serialu z wdowami i Karolakiem w trumnie była prorocza dla Agnieszki Szulim - Wożniak-Starak.
13 2
odpowiedź