SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serial „Barwy szczęścia” oglądają głównie mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem podstawowym i emeryci

Codzienny serial TVP2 „Barwy szczęścia” jesienią br. zdecydowanie chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. W widowni dominują mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem podstawowym oraz emeryci - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.

„Barwy szczęścia”; fot. ArtramaArticle

Średnia widownia „Barw szczęścia” w okresie od 28 sierpnia 2022 roku do 16 listopada 2023 roku wyniosła 1,48 mln osób.

Przełożyło się to na 11,88 proc. udziału TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,47 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,37 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualenemedia.pl. Serial na antenie TVP2 emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 20.10.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najchętniej oglądany odcinek obyczajowej produkcji wyemitowano 14 listopada br. Przed telewizorami zgromadził 1,72 mln oglądających.

Dla porównania, w okresie od 5 września do 24 listopada 2022 roku „Barwy szczęścia” śledziło o 90 tys. widzów więcej. Było to 1,57 mln osób. Przełożyło się to na 11,96 proc. udziału w 4+, 10,23 proc. w 16-49 oraz 10,03 proc. w 16-59.

Kto ogląda „Barwy szczęścia”?

W jesiennej ramówce „Barwy szczęścia” ogląda średnio 68,08 proc. kobiet i 31,92 proc. mężczyzn. W strukturze wiekowej największy udział notowany jest wśród widzów w wieku 65 i więcej lat (46,29 proc.).

Serial ma zauważalną przewagę wśród mieszkańców wsi, którzy stanowią 48,44 proc. udziału wszystkich widzów (mieszkańcy miast stanowią 51,56 proc.).

Biorąc pod uwagę średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca (w zł) można zauważyć, że aż 34,93 proc. widowni audycji to osoby z dochodami powyżej 5 tys. zł netto.

„Barwy szczęścia” najchętniej chętniej oglądają osoby z wykształceniem podstawowym, których udział wynosi 46,0 proc. Odsetek widzów z wykształceniem średnim to 36,97 proc. widowni, a wyższym - 14,14 proc.

Ze względu na wykonywany zawód serial zdecydowanie najchętniej oglądany jest przez emerytów, którzy stanowią 55,16 proc. widowni.


Podobne informacje:

- Kto ogląda program „W tyle wizji”? Dominują emeryci i osoby z podstawowym wykształceniem

- „Szkło kontaktowe” najchętniej oglądają emeryci, osoby dobrze wykształcone i mieszkańcy miast

- Kto ogląda program „Minęła 20-ta”? Najchętniej mieszkańcy wsi i osoby z wykształceniem podstawowym

- „Fakty” najchętniej oglądane w województwie kujawsko-pomorskim, „Wiadomości” - podlaskim

- Kto ogląda „Kropkę nad i”? Dominują emeryci oraz osoby z wysokimi dochodami

- Kto ogląda „Kubę Wojewódzkiego”? Dominują kobiety i osoby z wysokimi zarobkami. Hitem Agnieszka Holland

- Kto ogląda „Reset” Michała Rachonia w TVP? Głównie mężczyźni i osoby starsze

 


„Barwy szczęścia” to stworzony przez Ilonę Łepkowską i Tadeusza Lampkę obyczajowy serial przedstawiający losy mieszkańców warszawskiej ulicy Zacisznej. Realizowana przez Artramę produkcja nadawana jest w TVP2 od 2007 roku.

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 7,02 proc.

 

 

 

Dołącz do dyskusji: Serial „Barwy szczęścia” oglądają głównie mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem podstawowym i emeryci

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawski
A szkło kontaktowe oglądają emeryci czy nie?
odpowiedź
User
Lucek90
Co za bzdura.Skąd są te opinie.Wypraszam sobie.Bardzo dobry serial.Po prostu życiowy.Komuś wyraźnie przeszkadza.Bardzo mu zależy,by z Polaków zrobić prostaków,delikatnie ujmując.W tym serialu poruszane są sytuacje,które przytrafiają się w życiu codziennym wielu ludziom.
odpowiedź
User
Jusłyna
A czy to źle? Czy mieszkańcy wsi, osoby z podstawowym wykształceniem albo emeryci są gorsi?
odpowiedź