SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple TV+ kręci serial w Wilanowie. Filmowcy w Świątyni Opatrzności Bożej

Serial zatytułowany „Fundacja” Apple TV+ miał dużego pecha jeśli chodzi o kontynuację zdjęć do trzeciego sezonu. W lutym po raz drugi zostały przerwane z powodów budżetowych, ale w końcu pracę wznowiono i ekipa wróciła na plan zdjęciowy w Czechach i Polsce. Produkcja oparta na trylogii Isaaca Asimova kręcona jest obecnie w Wilanowie na terenie Świątyni Opatrzności Bożej. 

Świątynia Opatrzności Bożej przystrojona na potrzeby serialu, fot. Patryk Pallus Świątynia Opatrzności Bożej przystrojona na potrzeby serialu, fot. Patryk Pallus

Jak donosi serwis informacyjny Co w Wilanowie, począwszy od 4 do 13 kwietnia br. w Świątyni Opatrzności Bożej, będą realizowane przygotowania i zdjęcia do znanego amerykańskiego serialu.

- Dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji infrastruktury energetycznej świątyni, co pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu – wyjaśnia portal.

Serwis nie informuje, że chodzi o serial „Fundacja”, ale wiadome jest, że to właśnie produkcja Apple TV+ miała powstawać w Wilanowie z uwagi na walory architektoniczne obiektu. - Filmowe dzieło ma pokazać prawdziwe piękno architektury wilanowskiej świątyni. Wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty – precyzuje portal cowwilanowie.pl.

W tym tygodniu, po okresie przygotowawczym, rozpoczęły się zdjęcia do trzeciego sezonu serialu. - Do 7 kwietnia we wnętrzu świątyni oraz na placu okalającym budynek były realizowane przygotowania do pracy na planie. 7 kwietnia rozpoczęło się kręcenie zdjęć – głównie wieczorem i w nocy. Prace filmowe potrwają do soboty, 13 kwietnia – informuje portal.

Serial będzie także kręcony w innych lokacjach w Polsce, m.in. w Izabelinie, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w Muzeum Historii Polski w Warszawie.

„Fundacja” opowiada o grupie wyrzutków, którzy chcą odbudować cywilizację i ocalić ludzkość w obliczu upadku Imperium Galaktycznego. Oprócz Lee Pace’a i Jareda Harrisa w serialu występują: Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Cassian Bilton, Terrence Mann, Isabella Laughland, Kulvinder Ghir, Ella-Rae Smith, Holt McCallany, Rachel House, Nimrat Kaur, Ben Daniels i Dimitri Leonidas.

Serial jest produkowany dla Apple przez Skydance Television oraz tworzony przez showrunnera i producenta wykonawczego Davida S. Goyera.

Dołącz do dyskusji: Apple TV+ kręci serial w Wilanowie. Filmowcy w Świątyni Opatrzności Bożej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl