SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kamerdyner” i „Zatoka szpiegów” w niedzielnym paśmie TVP1

Zimą w niedzielnym paśmie wieczornym TVP1 najpierw pokaże miniserial „Kamerdyner”, a potem historyczną „Zatokę szpiegów” - potwierdził Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, prezes Telewizji Polskiej.

„Zatoka szpiegów”; fot. Agnieszka Jurek-OpalińskaTVPArticle

Niedzielne pasmo o 20.20 jest przeznaczone dla seriali premium. Jak już informowaliśmy, od 17 września br. widzowie zobaczą w nim kostiumową produkcję „Dewajtis”, opartą na powieści Marii Rodziewiczówny.

W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie widzowie zobaczą losy zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło Powstanie Styczniowe.

W serialu grają m.in. Karol Dziuba, Michalina Olszańska. Małgorzata Pieczyńska, Maria Pakulnis, Mirosław Baka, Stefan Pawłowski, Tomasz Sapryk i Ada Szczepaniak.

„Kamerdyner” od grudnia

Od grudnia do tego pasma ma trafić pięcioodcinkowy „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona, będący rozszerzenie filmu fabularnego pod tym samum tytułem. Serial pojawił się na platformie TVP VOD zimą ub.r.

Przedstawia on losy kaszubskiego chłopca, nieślubnego syna junkra Hermana von Kraussa i pokojówki - Mateusza Krola (w tej roli Sebastian Fabijański), wychowywanego w pałacu razem z dziećmi von Kraussów - Kurtem i Maritą, w której się później zakochuje.

W obsadzie znaleźli jeszcze m.in. Janusz Gajos, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Marianna Zydek, Borys Szyc, Łukasz Simlat czy Sławomir Orzechowski.

"Zatoka szpiegów" w TVP 1 zimą w niedzielne wieczory. Zagra Bartosz Gelner

Po zakończeniu emisji „Kamerdynera” w niedzielnym paśmie o 20.20 TVP1 pokaże nowy serial „Zatoka szpiegów”, do którego zdjęcia zakończyły się w czerwcu br. 

Fabuła produkcji oparta jest m.in. na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej, jak m.in. wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”, niemieckich prac nad torpedami, czy przechwycenia danych o misjach „wilczych stad” U-bootów.

W rolach głównych w „Zatoce szpiegów” wystąpili: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Maria Świłpa i Michał Balicki. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski. 

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: „Kamerdyner” i „Zatoka szpiegów” w niedzielnym paśmie TVP1

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DrozyznaTVP
Nie będe oglądał TVP Matyszkowiczem...same dziadostwo nie mówią drożyźnie
odpowiedź
User
DrożyznaTVP
Nie będe oglądał TVP Matyszkowiczem...same dziadostwo nie mówią drożyźnie
odpowiedź
User
DrożyznaTVP
Nie będe oglądał TVP Matyszkowiczem...same dno nie mówią drożyźnie
odpowiedź