SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Profilerka” kolejnym serialem TVP. Jedynka buduje nowe pasmo

Telewizja Polska wkrótce zacznie zdjęcia do kolejnego serialu kryminalnego pod tytułem „Profilerka”. Jak ujawnił prezes TVP Mateusz Matyszkowicz, produkcja trafi do budowanego od wiosny nowego pasma kryminalnego w piątkowe wieczory w TVP1. To będzie jeden z wielu nowych seriali TVP.

Mateusz Matyszkowicz, fot. Arsen Petrovych/TVPArticle

- Postać profilerów/profilerek jest obecna w literaturze kryminalnej co najmniej od kilkunastu lat. Trochę zastąpiła, uzupełniła postać detektywa, znanego z klasycznej formuły kryminału  - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP. Dodał, że produkcja odpowie na oczekiwania kobiecej widowni, która chce pogłębienia psychologicznego postaci i spraw.

- Wydaje się, że kryminały są kinem męskim, ale widownia ich jest głównie kobieca. Kobieta jest o wiele bardziej wymagającym widzem od mężczyzny, chciałaby mocniej wejść np. w motywy bohaterów – dodał.

Prezes podkreślił, że „Profilerka” będzie współczesną produkcją kryminalną przeznaczoną na piątkowe wieczory, gdzie powstaje drugie po czwartku pasmo kryminale. Na razie nieznane są szczegóły produkcji – zdjęcia mają ruszyć wkrótce.

TVP1 stworzyła tam pasmo kryminalne w piątki po 20.15 wiosną br., gdy trafił tam serial „Krucjata. Prawo serii”. Podstawowe pasmo kryminale jest w czwartki, gdzie obejrzeć można „Ojca Mateusza”. Tradycja emisji seriali kryminalnych w czwartki powstała jeszcze w PRL. Z kolei w soboty oglądać można kolejne sezony „Komisarza Alexa”.

Koniec zdjęć do „Zatoki szpiegów”

„Profilerka” to kolejny projekt serialowy TVP. W tym tygodniu zakończyły się zdjęcia do serialu historycznego „Zatoka szpiegów”. Opowiada on o Franzu Neumannie, młodym oficerze Abwehry, który odkrywa swoje polskie pochodzenie i decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Wykorzystując swój wdzięk i charyzmę Franz rozkochując w sobie kobiety i manipulując mężczyznami dostaje się coraz bliżej elit władzy.

W rolach głównych wystąpią: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Maria Świłpa oraz Michał Balicki. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, scenariusz napisali Wojciech Lepianka i Michał Godzic.

Od kwietnia trwają zdjęcia do serialu „Matylda”. Jego akcja rozgrywa się na Lubelszczyźnie, piętnaście lat po Powstaniu Styczniowym. Oddział, którym dowodził ojciec Matyldy Bilińskiej, został zdradzony przez Maurycego Rubina, a następnie zdziesiątkowany przez Rosjan. Tadeusza Bilińskiego zesłano na Sybir, a jego córka żyje w przeświadczeniu, że jest sierotą. W Matyldzie daje o sobie znać jej buntownicza natura.

W obsadzie znajdą się m.in. Maria Kowalska, Mirosław Haniszewski, Kamil Szeptycki, Grażyna Sobocińska, Jędrzej Hycnar, Ireneusz Czop, Urszula Grabowska, Małgorzata Buczkowska, Dariusz Chojnacki. Za scenariusz odpowiada Marcin Grabowski.

Trwają też zdjęcia do filmu o Adamie Mickiewiczu, który będzie mieć wersję serialową.  „Niepewność” to historia młodzieńczej miłości wieszcza do Maryli Wereszczakówny. W obsadzie widzowie zobaczą m.in.: Nikodema Rozbickiego, Aleksandrę Piotrowską, Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Antoniego Sałaja, Pawła Charytona, Marka Kalitę, Piotra Garlickiego i Andrzeja Mastalerza.

Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek, producentem realizującym - Piotr Mikołajczak. Muzykę do „Niepewności” skomponował Andrzej Jagodziński. Koproducentami są Telewizja Polska oraz Rock and Roll Production.

TVP zaczyna kręcić „Dewajtis”

Lada moment ruszają zdjęcia do serialu „Dewajtis”. Wydana w 1889 r. powieść pod tym tytułem to historia zaściankowo-dworska, umiejscowiona na Żmudzi. Życie bohaterów obraca się wokół utrzymania ziemi, dziedzictwa i tożsamości, a jedynym miernikiem wartości człowieka jest jego stosunek do pracy.

Scenariusz przygotowuje zespół pod opieką artystyczną Ilony Łepkowskiej, w którym są: Ariadna Lewańska, Monika Franczak, Paweł Jurek. Reżyserować będzie Filip Zylber, za zdjęcia odpowiadać Piotr Śliskowski. TVP jeszcze nie ujawnia obsady serialu.

W lipcu ruszą też zdjęcia do nowego serialu komediowego „Tylko nie piątek”, który ma być jesienią nadawany na antenie kierowanego do młodzieży kanału Alfa TVP.  - To pierwsza próba od lat stworzenia w TVP serialu dla nastolatków - mówił Mateusz Matyszkowicz.

Dołącz do dyskusji: „Profilerka” kolejnym serialem TVP. Jedynka buduje nowe pasmo

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brumek
Przestań kłamać i udawać Matuszkiewiczem TVP...same seriale dno
odpowiedź
User
Hrumek
Nie oglądamy TVP poszło 2,8mln.... Matuszkiewicz daje swoim PiS
odpowiedź
User
nnn
kolaborant i okupant
odpowiedź