SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,8 mln widzów nowego serialu Jedynki „Zatoka szpiegów”

Pierwsze trzy odcinki nowego serialu historycznego „Zatoka szpiegów” obejrzało średnio w Jedynce niemal 1,8 mln widzów. Nadawany rok temu w tym paśmie serial „Dom pod dwoma orłami” miał o ponad 350 tys. więcej widzów - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Zatoka szpiegów”; fot. AKPA„Zatoka szpiegów”; fot. AKPA

Nowy serial „Zatoka szpiegów” nadawany jest na antenie Jedynki w niedziele o godz. 20.20, począwszy od 7 stycznia br.

Po trzech pierwszych tygodniach średnia oglądalność produkcji wyniosła 1,77 mln widzów. Przełożyło się to na 12,98 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 6,93 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,16 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Największą popularnością do tej pory cieszył się pierwszy odcinek produkcji Przyciągnął on uwagę 2,1 mln osób.

Rok temu w tym paśmie nadawano serial „Dom pod dwoma orłami”. Jego oglądalność po trzech pierwszych odcinkach wyniosła 2,14 mln widzów. Przełożyło się to na 14,74 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,96 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 9,92 proc. w grupie 16-59.

O czym jest serial “Zatoka szpiegów”?

„Zatoka szpiegów” to historia Franza Nuemanna (w tej roli Bartosz Gelner), młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością.

Fabuła sensacyjno-wojennego serialu premium „Zatoka szpiegów” oparta jest m.in. na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej, jak m.in. wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck”, niemieckich prac nad torpedami, czy przechwycenia danych o misjach „wilczych stad” U-bootów.

W rolach głównych w 9-odcinkowym serialu wystąpili: Bartosz Gelner, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Wiktoria Supryn, Karol Biskup, Anna Kaczmarczyk, Karol Pocheć, Anna Radwan, Maria Świłpa oraz Michał Balicki.

Dołącz do dyskusji: 1,8 mln widzów nowego serialu Jedynki „Zatoka szpiegów”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romuś
W tych nowych serialach są problemy z mundurami.
Np. w "Stawce większej niż życie" były autentyczne mundury, z tego wielkiego magazynu, który został przejęty w Łodzi w 1945.
A teraz, to niestety widać, inna tkanina...
odpowiedź
User
Cóż
Cóż jest to paździerz pod każdym względem
odpowiedź
User
Janko
Niestety tandeta a "Polowanie na ćmy" były tak porządnie zrobione.
odpowiedź