SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Serwisy VoD: vod.onet.pl i ekino.tv w górę, ipla w dół

Wśród oficjalnych polskich serwisów VoD najpopularniejszy jest vod.onet.pl, który w skali roku wyprzedził iplę. Natomiast ze stron tego typu udostępniających również nielegalne treści najwięcej użytkowników ma ekino.tv.

Serwisy VoD: vod.onet.pl i ekino.tv w górę, ipla w dół

Z danych Megapanelu PBI/Gemius wynika, że w lipcu br. vod.onet.pl odwiedziło ponad 2 mln użytkowników, wykonując prawie 26 mln odsłon. Pół miliona użytkowników mniej miała ipla - łącznie jako serwisy przeglądarkowe i aplikacja. Pozostałe trzy strony z oficjalnymi treściami wideo nie przekroczyły poziomu 500 tys. real users. Tvscreen.pl miał tak niewielu użytkowników, że ich liczba nie została uwzględniona w zestawieniu.

>>> Megapanel za lipiec: NK.pl w górę, Facebook i Skype w dół


W skali roku vod.onet.pl zyskał ok. 400 tys. użytkowników. Liczba odsłon serwisu prawie się podwoiła, za to czas spędzany w nim przez przeciętnego użytkownika zmniejszył się o ponad połowę.

Z kolei strony i aplikacja ipla miały ponad 800 tys. użytkowników mniej niż rok wcześniej. Iplex.pl zyskał za to ponad 150 tys. real users. Natomiast kinoplex.gazeta.pl ruszył w styczniu br., a niedawno wprowadzono w nim opłaty na nowsze filmy (więcej na ten temat).

W zestawieniu nie znalazł się serwis tvp.pl/vod, ponieważ w Megapanelu nie jest on ujmowany osobno, tylko włączony do portalu tvp.pl, który w lipcu br. miał ponad milion użytkowników i 8,6 mln odsłn (szczegółowe wyniki w linku poniżej).

>>> Najpopularniejsze serwisy tematyczne w lipcu 2011 roku


Oprócz serwisów VoD z filmami, serialami i programami oficjalnie udostępnionymi przez stacje telewizyjne i dystrybutorów w polskim internecie działa wiele stron z nieoficjalnymi, a czasami nielegalnymi treściami tego typu. Te serwisy zastrzegają zwykle, że nie przechowują filmów i seriali na swoich serwerach, tylko udostępniają odnośniki do takich treści zamieszczonych na stronach typu Megavideo czy YouTube.

Wśród takich serwisów w lipcu br. zdecydowanie najpopularniejsze było ekino.tv. Trzy kolejne strony miały po ponad 500 tys. użytkowników, a dalsze cztery - po więcej niż 200 tys. Ogółem po ponad 160 tys. real users zanotowało dziewięć serwisów, podczas gdy wśród stron oficjalnych ten poziom osiągnęły tylko cztery strony.


W skali roku czołowe nieoficjalne serwisy VoD zanotowały wzrosty liczby użytkowników, z których największy - ok. 1 mln - osiągnęło ekino.tv. Seans-online.pl odwiedziło ok. 530 tys. użytkowników więcej niż rok wcześniej, iitv.info - 175 tys. więcej, a playtube.pl - prawie 250 tys. więcej.

Nieznaczne spadki liczby real users zanotowały za to seans24.pl, serialeonline.pl i 8tv.pl. Natomiast serwis tvfilmy.pl miał w lipcu br. 160 tys. użytkowników i dwa razy odsłon mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serwisy VoD: vod.onet.pl i ekino.tv w górę, ipla w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl