SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrost przychodów operatora satelitarnego SES

Operator satelitarny SES odnotował w pierwszym kwartale przychody z tytułu emisji kanałów telewizyjnych w wysokości 251 mln euro, czyli o 6,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Całkowite przychody firmy w tym samym okresie wzrosły o 2,6 proc. do 448 mln euro.

fot. ses.comArticle

Wskaźnik EBITDA wyniósł 274 mln euro (+2,4 proc.), a skorygowany zysk netto 88 mln euro (+17,3 proc.). Firma poinformowała, że ze spadkiem popytu na jej usługi w USA, przychody z emisji kanałów telewizyjnych były o 4,1 proc. niższe niż w pierwszym kwartale 2021 roku. Na dzień 31 marca SES dostarczał łącznie 8 164 kanały telewizyjne do 366 milionów gospodarstw domowych na całym świecie. 3 054 kanały nadawał w jakości HD. Ponad 70 proc. wszystkich kanałów było nadawanych w MPEG-4, a 5 proc. w kodeku HEVC.

Zobacz także: Operator satelitarny rozczarowany 4K

Wysoki popyt na usługi SES na Ukrainie

Dyrektor generalny SES Steve Collar zauważył, że grupa odnotowała rosnący popyt na swoje usługi obronne po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Luksemburska firma spodziewa się, że będzie miało to pozytywny wpływ na jej wyniki w drugiej połowie roku. - Dobrze rozpoczęliśmy rok 2022 dzięki dobrym wynikom finansowym, zgodnym z naszą prognozą na cały rok 2022. Spodziewamy się dalszej realizacji naszych kluczowych celów strategicznych - stwierdził Collar.

Zobacz także: Początek końca telewizji satelitarnej? „Dramatyczne spadki”

- Nasza działalność w zakresie nadawania kanałów telewizyjnych nadal zapewnia długoterminową wartość dla klientów, o czym świadczy ostatnia umowa zawarta z długoterminowym partnerem Sky UK, wyceniona na około 85 milionów euro. Obserwujemy, że kanały telewizyjne przez nas obsługiwane przechodzą z emisji w standardowej rozdzielczości (SD) na emisję w wysokiej rozdzielczości (HD). Osiągnęliśmy też wzrost liczby abonentów platformy cyfrowej HD+ w Niemczech w porównaniu z poprzednim rokiem - dodał.

Zobacz także: Eutelsat: Ludzie są gotowi na 4K, ale nadawcy nie chcą inwestować

Dołącz do dyskusji: Wzrost przychodów operatora satelitarnego SES

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl