SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SES oferuje Satellite and OTT in sync - rowiązanie do synchronizacji przekazu satelitarnego i OTT

Firma SES zaproponowała Satellite and OTT in sync - nowe rozwiązanie technologiczne, które ma pomóc nadawcom i właścicielom praw do treści odpowiednio szybko reagować na problem opóźnienia występującego pomiędzy różnymi ekranami. Ma to istotne znaczenie dla transmisji na żywo za pośrednictwem protokołu IP.

Article

Opracowane przez SES rozwiązanie Satellite and OTT in sync przejmuje sygnał źródłowy kierowany do satelity i dystrybuuje go poprzez IP równolegle z przekazem satelitarnym. Zastosowanie kodowania o niskich opóźnieniach ma umożliwić dostarczanie treści do platform OTT (Over The Top) w tym samym czasie, co sygnał satelitarny. W efekcie ma to wyeliminować kilkusekundowe opóźnienia pomiędzy tradycyjnym przekazem telewizyjnym, a innymi rozwiązaniami OTT o niskich opóźnieniach, albo tradycyjnymi transmisjami OTT.

Rozwiązanie ma być zaprezentowane po raz pierwszy na targach IBC2019 w Amsterdamie.

Wyzwaniem stojącym przed SES było uniknięcie nawet kilkusekundowego opóźnienia w transmisji przekazu na żywo oglądanego na różnych ekranach. - W dzisiejszych czasach nadawcy dążą do rozwijania swojej oferty, zapewniając odbiorcom możliwie najlepsze doświadczenia podczas śledzenia transmisji na żywo. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku sportów premium. Gdy kibic ogląda ważny mecz na platformie OTT i słyszy okrzyki tłumu dobiegające z baru po drugiej stronie ulicy, z pewnością odczuwa spore rozczarowanie - tłumaczy Ferdinand Kayser, szef SES Video. - SES, jako dystrybutor hybrydowych treści wideo, może przetwarzać kontent zarówno na potrzeby transmisji satelitarnej, jak i OTT - podkreśla.

SES obejmuje swoim zasięgiem ponad 355 milionów gospodarstw domowych, posiadających odbiornik telewizyjny. Spółka transmituje ponad 8,2 tys. kanałów drogą satelitarną. Obecnie firma zarządza ponad 525 kanałami i zapewnia ponad 8,4 tys. godzin strumieniowej transmisji wideo drogą elektroniczną, w tym ponad 620 godzin transmitowanych na żywo wydarzeń i imprez sportowych premium dziennie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: SES oferuje Satellite and OTT in sync - rowiązanie do synchronizacji przekazu satelitarnego i OTT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl