SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SES zamknie pięć biur w Europie, w tym oddział Astra CEE w Warszawie

Jeden z największych na świecie operatorów satelitarnych SES w ramach restrukturyzacji spółki planuje zamknięcie biur w pięciu miastach Europy, m.in. oddział Astra CEE w Warszawie. Transformacje może dotknąć 10-15 proc. pracowników firmy.

O restrukturyzacji psółka poinformowała na swojej stronie internetowej. Jak podaje SES, planuje zamknąć swoje biura w Brukseli, centrum Londynu, Zurychu, Warszawie oraz na Wyspie Man (należy do archipelagu Wysp Brytyjskich). Ta część operacji europejskich zostanie skonsolidowana w centrali w Betzdorf (Luksemburg) oraz w innych biurach firmy, m.in. w Kijowie, Sztokholmie, na Stockley Park w Londynie oraz w Hadze.

"SES ma na celu poprawę wydajności operacyjnej, współpracy i ogólnej efektywności poprzez konsolidację działań w mniejszej liczbie lokalizacji, jednocześnie zwiększając sprzedaż na obsługiwanych rynkach" - czytamy w komunikacie firmy.

W marcu 2020 r. SES ogłosił program Simplify & Amplify (Uproszczenie & Wzmocnienie), który ma zapewnić firmie przyszły wzrost i zmaksymalizować wartość spółki dla inwestorów.  

Przechodzenie na emerytury, przekwalifikowanie pracowników

Spółka uruchomiła też program dobrowolnego przechodzenia pracowników na emeryturę oraz system przekwalifikowywania zatrudnionych.  Jak podaje SES, zmiany te będą dotyczyły 10-15 proc. pracowników na całym świecie. Firma zapewnia, że nie oznacza, iż taka liczba pracowników zostanie zwolniona. Część po przekwalifikowaniu zostanie przeniesiona do innych sektorów działalność. Jak podaje "Personal Financial", SES zatrudnia obecnie ponad 2100 osób na całym świecie, w tym prawie 600 w centrali w Betzdorf.

- Na szybko rozwijającym się rynku ważne jest, aby SES pozostała sprawnym partnerem biznesowym dla naszych klientów. Program transformacji ma usprawnić naszą działalność, współpracę i poprawić wydajność. Dokonujemy tych zmian z namysłem, zapewniając, w miarę możliwości, przeniesienie na inne stanowiska naszych talentów w firmie i zwiększając naszą zdolność do obsługi globalnej bazy klientów - powiedział Steve Collar, dyrektor generalny SES.

Luksemburski model sukcesu ma kłopoty

SES, założona w 1985 r. i długo uważana za luksemburski model sukcesu, jest w 33 proc. własnością państwa Luksemburg. W ciągu ostatnich pięciu lat akcje SES straciły 85 proc. swojej wartości.

Jak wynika z opublikowanego przez SES pod koniec kwietnia br. raportu Satellite Monitor, liczba gospodarstw domowych korzystających z telewizji w krajach Afryki, regionu Azji, Australii i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Europy, do których SES dociera bezpośrednio lub pośrednio przez satelitę, w 2019 roku wzrosła o 12 mln do 367 mln.

Europa nadal jest najsilniejszym rynkiem dla SES, gdzie w ubiegłym roku flota spółki obsługiwała 168 mln gospodarstw (wzrost o 1 mln). W krajach Ameryki Łacińskiej SES dociera obecnie do 42 mln gospodarstw (wzrost o 8 mln). Jak czytamy w komunikacie „częściowo wynika on z umieszczenia na orbicie nowego satelity - SES 14, który stymuluje rozwój telewizji kablowej i IPTV w regionie”.

Dołącz do dyskusji: SES zamknie pięć biur w Europie, w tym oddział Astra CEE w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl