SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sheryl Sandberg pierwszą kobietą w zarządzie Facebooka

42-letnia Sheryl Sandberg dołączyła właśnie do zarządu Facebooka, gdzie do tej pory zasiadali tylko mężczyźni.

Sheryl Sandberg pierwszą kobietą w zarządzie Facebooka

Sandberg w Facebooku pracuje od 2008 roku jako Chief Operations Officer. Odegrała kluczową rolę w tegorocznym wprowadzeniu internetowego giganta na giełdę.

Wcześniej Sadberg pracowała w Google. Ponadto, zasiada także w zarządzie Disneya i kilku organizacji non-profit. Pracowała w Departamencie Skarbu za kadencji Billa Clintona. Forbes i Fortune wymieniają ją jako jedną z najpotężniejszych kobiet w biznesie. Nowa członkini zarządu Facebooka przez lata głośno krytykowała pomijanie kobiet na wysokich szczeblach menedżerskich przez korporacje z Doliny Krzemowej.

Mówi się, że podjęta przez firmę decyzja to odpowiedź na pojawiające się w ostatnich miesiącach zarzuty o dyskryminację kobiet. W lutym jeden z największych państwowych funduszy emerytalnych na świecie, California State Teachers' Retirement System, naciskał na Facebooka, nazywając zarząd złożony z samych mężczyzn „rozczarowaniem”. W kwietniu feministyczna grupa UltraViolet protestowała w tej samej sprawie przed biurem FB w Nowym Jorku. Fala krytyki spadła na amerykańską firmę ponownie w zeszłym tygodniu, gdy była pracownica, Katheryn Losse, opisała na łamach Wall Street Journal przypadki skandalicznego traktowania kobiet w Facebooku. Losse wspomina, że wówczas w tej sprawie interweniowała właśnie Sandberg.

- Sheryl od lat jest moim partnerem w zarządzaniu Facebookiem i była szczególnie istotna dla naszego rozwoju i sukcesu. Rozumie naszą misję i długofalowe plany, ma doświadczenie zarówno w pracy w Facebooku i w zarządach innych firm, to czyni ją idealną kandydatką do naszego zarządu. - powiedział Mark Zuckerberg, założyciel i CEO Facebooka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sheryl Sandberg pierwszą kobietą w zarządzie Facebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl