SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Shopee zacznie pobierać prowizję i dopłaty od polskich sprzedawców

Od początku lipca platfoma e-commerce Shopee będzie w Polsce pobierać od sprzedawców dwa typy opłat: prowizję sprzedażową oraz dopłatę do wysyłek z użyciem jej usługi logistycznej.

Article

W komunikacie Shopee dla polskich sprzedawców podano, że prowizja od sprzedaży będzie obliczana jako procent od wartości zamówienia po odjęciu wszystkich dostępnych promocji sponsorowanych przez sprzedającego, takich jak np. kupony sprzedawcy czy rabaty sprzedawcy.

Przy określaniu podstawy do prowizji nie będą natomiast uwzględnianie rabaty i kupony zapewnione przez Shopee oraz Monety Shopee.

Prowizja na Shopee od 0,5 do 10 proc.

Stawki prowizji w różnych kategoriach będą wynosiły od 0,5 do 10 proc. Szczegółowy wykaz liczy ponad 45 stron.

Prowizje od sprzedaży dotyczą tylko zrealizowanych zamówień i zostaną automatycznie odjęte od wypłat sprzedawcy po realizacji zamówienia.

Z kolei dopłaty do wysyłek będą pobierane od zamówień zrealizowanych z wykorzystaniem Zintegrowanej Logistyki Shopee. Naliczane będą w zależności od wybranego dostawcy usług logistycznych oraz poziomu progu procentowego - na podstawie wartości zamówienia po uwzględnieniu wszystkich rabatów i kuponów sprzedającego oraz rabatów po stronie Shopee.

W przypadku zamówień o wartości do 20 zł sprzedawcy nie będą dopłacać za wysyłkę, natomiast przy zamówieniach powyżej 300 zł dopłata będzie stanowić 40 proc. wartości

Zarówno prowizja sprzedażowa, jak i dopłaty do wysyłek nie będą pobierane od każdego sprzedawcy przez pierwsze 90 dni od założenia konta.

Dlaczego Shopee zdecydowało się wprowadzić opłaty od sprzedawców? - Aby szybciej rozwijać platformę zgodnie z Waszymi potrzebami i poszerzać bazę kupujących. W długiej perspektywie chcemy tym samym lepiej służyć Sprzedawcom i ekosystemowi e-commerce w Polsce - podkreślono w komunikacie.

- Dzięki wprowadzeniu opłat będziemy mogli w dalszym ciągu promować i rozwijać dla Was platformę, a w szczególności: poprawiać jakość obsługi sprzedawców i rozwijać zespół opiekunów; stale dodawać nowe funkcjonalności, które wspierają sprzedaż; poszerzać ofertę partnerów technologicznych oraz logistycznych dla większej niezawodności; powiększać bazę kupujących, dzięki skutecznym kampaniom reklamowym w mediach masowych; zapewniać darmowy dostęp do kampanii produktowych oraz specjalnych promocji dla sprzedawców; umożliwiać bezpłatny dostęp do narzędzi i danych w ramach analiz biznesowych - wyliczono.

Shopee z dużym wzrostem odwiedzalności i muzycznymi reklamami

Wywodzące się z Singapuru Shopee zadebiutowało na polskim rynku jesienią ub.r. Zapowiedziało wtedy, że przez sześć miesięcy nie będzie pobierać prowizji od sprzedawców oraz zapewniać darmowe dostawy wszystkich zakupów.

W ostatnich miesiącach platforma osiągnęła duże wzrosty odwiedzalności. W kwietniu zanotowała 10,92 mln polskich użytkowników, 36,32 proc. zasięgu oraz 26 minut i 51 sekund średniego czasu spędzonego przez internautę, wobec 9,07 mln odwiedzających w styczniu i 9,11 mln w lutym (według danych z Mediapanelu).

W kwietniu mocno reklamowała promocję na weekend majowy - spotem opartym na dziecięcym przeboju „Baby Shark”. Natomiast motywem przewodnim nowej reklamy jest „Macarena”.

Dołącz do dyskusji: Shopee zacznie pobierać prowizję i dopłaty od polskich sprzedawców

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
taka_prawda
Szybko poszło...
odpowiedź
User
Trzeźwy
To będzie chyba początek końca szopippipipi...
odpowiedź
User
ecom
To będzie chyba początek końca szopippipipi...


Inpost podniesie w październiku stawki za przesyłki z Allegro x2. Allegro zrzuci ten koszt na sprzedawców i okaże się, że Shopee to idealne miejsce dla sprzedawców do ucieczki z Allegro.
odpowiedź