SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieci kablowe zaczną sprzedawać prąd?

Dzięki porozumieniu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej z Energetycznym Centrum sieci kablowi mogą niebawem zacząć oferować swoim abonentom prąd elektryczny. Na razie jednak żaden z dużych operatorów tego nie planuje.

Porozumienie podpisane zostało kilka dni temu. Jak czytamy w komunikacie, dotyczy ono “nawiązania trwałej współpracy w zakresie obniżania cen sprzedaży energii elektrycznej wykorzystywanej przez operatorów sieci telewizji kablowych, ich pracowników oraz abonentów, a także zmniejszenia kosztów eksploatacji urządzeń elektronicznych”. Dzięki podpisanemu porozumieniu klienci sieci kablowych - członków PIKE - będą mogli korzystać nie tylko z takich usług jak telewizja, internet i telefon, ale także kupować od swoich operatorów energię elektryczną

- Oferta wynikająca z podpisanego porozumienia z Energetycznym Centrum wpisuje się w proponowaną operatorom zrzeszonym w PIKE strategię świadczenia dla abonentów całego wachlarza kompleksowych usług towarzyszących, znacznie wykraczających poza standardowe usługi dostawy telewizji, telefonii oraz internetu. Tego typu współpraca przyniesie ewidentne korzyści dla naszych klientów, którzy poza odczuwalnymi oszczędnościami będą mogli regulować także inne należności w biurach obsługi klientów naszych operatorów - mówi Jerzy Straszewski, prezes PIKE.

- Porozumienie z EC ma charakter ogólny, a poszczególne ustalenia i zakres współpracy operatorów zrzeszonych w PIKE z EC to kwestie podlegające indywidualnym negocjacjom - precyzuje Agata Krogulec z biura PIKE.

Na razie żaden z największych operatorów kablowych nie zadeklarował, że będzie oferować klientom energię elektryczną. Firmy koncentrują się bowiem na dotychczasowych usługach.

- Obserwujemy rynek i widzimy, że operatorzy telekomunikacyjni dołączają do swojej oferty produkty z innych branż: ubezpieczenia, prąd. Jeśli uznamy, że ten model biznesowy się sprawdza, to rozważymy jego wdrożenie, jednak w najbliższej perspektywie tego nie planujemy - mówi nam Tomasz Zmyślny, dyrektor generalny wielkopolskiej sieci Inea. Nowe możliwości obserwować będą także dwaj najwięksi operatorzy w naszym kraju - UPC Polska i Multimedia Polska.

Natomiast trzecia największa sieć w Polsce - Vectra - także nie zamierza na razie sprzedawać energii elektrycznej, ale zaoferuje za to usługi z nią związane. - Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest zarządzanie inteligentnym domem tzw. Smart Grid. Planujemy zaoferować klientom możliwość swobodnego zarządzania odbiornikami prądu, przy użyciu naszej infrastruktury telekomunikacyjnej - zapowiada w rozmowie z nami Albert Kuźmicz, pełnomocnik zarządu Vectry ds. nowych usług

Energetyczne Centrum jest niezależnym sprzedawcą energii elektrycznej, działającym na polskim rynku od 2011 roku. Spółka jest częścią Energy Supplier No 1 - międzynarodowej grupy kapitałowej. Spośród klientów indywidualnych, którzy w 2012 roku zmienili sprzedawcę energii, 9 na 10 skorzystało z usług Energetycznego Centrum.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzesza ponad 100 firm: operatorów kablowych, docierający do prawie 3,9 mln abonentów oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu i usług wykorzystywanych przez operatorów w ich działalności biznesowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sieci kablowe zaczną sprzedawać prąd?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wtj
Uwaga na Energetyczne Centrum! A szczególnie na ich "ubezpieczenia zdrowotne". Radzę się zapoznać z forami, na których są jednoznaczne opinie (poza jaskrawo odbiegajacymi od większości - pochodzą chyba od osób zatrudnionych u nich). Ja juz miałem z nimi doswiadczenia.
odpowiedź
User
23h
Ciekawe od kiedy to Moczymordy Polska są drugim operatorem
odpowiedź
User
max chojnice
Małe pytanie co robią teraz dziesiątki frajerów co sprzedali swoje sieci kablowe po 100 dolarów od gniazdka myśląc że to interes życia?.
odpowiedź