SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sieci kablowe zwiększają przychód

O 4,6 proc., do 23,45 miliarda euro wzrósł w 2016 r. przychód sieci kablowych w Europie - wynika z danych IHS zaprezentowanych przez organizację Cable Europe.

fot. Shutterstock.com Article

Wzrost przychodu zanotowano we wszystkich segmentach usług oferowanych przez operatorów kablowych: szerokopasmowego internetu (+7,5 proc.), telewizji (+3,7 proc.) i telefonii (+2,1 proc.).

Coraz większy udział w przychodzie kablówek ma szerokopasmowy internet (32,8 proc.), a liczba jego subskrybentów zwiększyła się o 5,9 proc. Cały czas operatorzy największe profity czerpią jednak z telewizji (46,5 proc. udziału w przychodzie).

Liczba subskrybentów cyfrowych usług telewizyjnych oferowanych przez sieci kablowe wzrosła o 6,3 proc. Stanowią oni już 2/3 (66,3 proc.) ogółu subskrybentów telewizji i generują 80 proc. przychodu w tym segmencie. Ponadto o 14,1 proc. w ujęciu rocznym zwiększył się przychód z cyfrowego VoD.

Ogółem liczba subskrypcji operatorów kablowych w Europie wynosi obecnie 118,24 mln, a w 2016 r. wzrosła ona o 2,7 mln.

W Polsce największą siecią kablową jest UPC z 1,4 mln klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sieci kablowe zwiększają przychód

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl