SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy publicysta „Sieci”. Wcześniej w TVP i „Do Rzeczy”

Do grona publicystów tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce (należących do Fratrii) dołączył Piotr Gursztyn. Poprzednio przez osiem lat pracował w Telewizji Polskiej, był też związany z „Do Rzeczy”.

Piotr Gursztyn, fot. screen z Telewizji wPolsce Piotr Gursztyn, fot. screen z Telewizji wPolsce

Piotr Gursztyn komentując na platformie X link do jego artykułu na wPolityce przypomniał, że jego teksty już wcześniej pojawiały się na tym portalu.

- Ale poniższy można nazwać oficjalnym debiutem. Z największą pokorą polecam się Państwa uwadze i zapraszam do lektury tego i kolejnych tekstów - dodał.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak informowaliśmy w marcu, Piotr Gursztyn został w trybie dyscyplinarnym zwolniony z Telewizji Polskiej. Pracował tam od 2016 roku. Początkowo był szefem TVP Historia, pod koniec 2016 roku został dyrektorem biura programowego, w połowie 2017 roku objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. komunikacji, a potem był głównym specjalistą w biurze spraw korporacyjnych.

Gursztyn został zwolniony za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy. Dziennikarz się z tym nie zgadza i skierował wobec TVP pozew do sądu pracy. - Jestem pracownikiem chronionym, żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Inaczej mnie nie mogli zwolnić - powiedział Wirtualnej Polsce.

Wyjaśnił, że był ostatnio często nieobecny w pracy, ponieważ nie zlecano mu zadań. - Nikt do mnie nie dzwonił, nikt do mnie nie pisał. Moją pracą byłoby siedzenie przez 8 godzin i gapienie się w monitor komputera, czy coś przyszło na skrzynkę mailową. Trochę to dla mnie upokarzające, bo jednak lubię coś robić - stwierdził.

CZYTAJ TEŻ: Była dziennikarka TV Republika i TVP Info w stacji braci Karnowskich

Przed pracą w TVP Piotr Gursztyn przez trzy lata był wicenaczelnym tygodnika „Do Rzeczy”. Wcześniej był związany z „Dziennikiem” (m.in. jako szef działu politycznego) oraz Radiem Plus i Polsatem (jako reporter). Napisał książki „Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona” oraz „Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?”.

Gursztyn pozostaje akcjonariuszem spółki wydającej „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, ma 1,4 proc. jej walorów.

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 33 066 egz., po wzroście rok do roku o 14,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Nowy publicysta „Sieci”. Wcześniej w TVP i „Do Rzeczy”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
republikanin
Kojarze to ten redaktor, który ujawnił, że Igor Tuleja został nieprawidłowo powołany czyli jest neo sędzią. Powołał Go Komorowski jeszcze zanim został wybrany na prezydenta więc jako marszałek sejmu nie mógł powoływać nowych sędziów.
7 6
odpowiedź
User
republikanin
Kojarze to ten redaktor, który ujawnił, że Igor Tuleja został nieprawidłowo powołany czyli jest neo sędzią. Powołał Go Komorowski jeszcze zanim został wybrany na prezydenta więc jako marszałek sejmu nie mógł powoływać nowych sędziów.
Sprostowanie: Pomyliłem tego redaktora z innym.
5 2
odpowiedź
User
PiSarro
Haha, żołnierz królowej Madagaskaru😁
6 4
odpowiedź