SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Siemens w Rosji

Siemens rozbudowuje sieci komórkowe GSM rosyjskiego operatora MegaFon - kontrakt ramowy jest wart obecnie 200 milionów euro

MegaFon, jeden z trzech największych operatorów sieci komórkowych w Rosji, ponownie wybrał Siemens Communications, na dostawcę rozwiązań do robudowy sieci GSM. Podpisany w sierpniu 2004 kontrakt ramowy opiewający początkowo na 60 obecnie jest wart 200 milionów euro. Obejmuje on dostawę oraz instalację infrastruktury komutacyjnej i radiowej GSM dla oddziałów MegaFon w regionie nadwołżańskim i uralskim. Projekt będzie realizowany w ciągu bieżącego roku kalendarzowego.

Dzięki pomocy Siemensa MegaFon może znacznie zwiększyć pojemność sieci swoich spółek MSS Powołże, Ural GSM, Wołga GSM i Mobicom-Kirow na objętych licencją terenach regionu nadwołżańskiego i uralskiego. "Dla MegaFonu jakość połączeń sieciowych i usług ma znaczenie priorytetowe, dostarczona przez Siemensa infrastruktura w zakontraktowanym zakresie umożliwi MegaFonowi zachowanie wysokich standardów usług świadczonych klientom" - mówi Aleksiej Niczyporenko, wiceprezes MegaFonu.

"Podpisanie tego kontraktu to kolejny dowód naszej owocnej współpracy z MegaFonem, która trwa już 6 lat" - uważa Christoph Caselitz, szef działu sieci komórkowych w Siemens Communications. "Cieszy nas możliwość dalszego wspierania naszego partnera w rozwoju i modernizacji jego sieci komórkowych w regionach Rosji."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siemens w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl