SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na Siepomaga.pl zebrano już 22,6 mln zł na walkę z koronawirusem

W ramach zbiórki w serwisie Siepomaga.pl na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa wpłacono już ponad 22,6 mln zł. Fundacji Siepomaga wysyła kupiony sprzęt do ponad 300 szpitali w całym kraju.

Prowadzoną na Siepoaga.pl od 3 marca „Ogólnopolską zbiórkę na walkę z COVID-19” wsparło już ponad 330 tys. darczyńców. Zebrane jak dotąd 22,6 mln zł jest w całości, bez jakiejkolwiek prowizji, przekazywane przez Siepomaga.pl na zakup sprzętu medycznego dla polskich placówek medycznych zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.

- Każda złotówka, która trafia na nasze konto to realna pomoc dla szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, hospicjów, które codziennie zgłaszają nam swoje potrzeby. To długa, codziennie rosnąca lista potrzeb, na którą musimy szybko reagować, by nie przegrać walki z pandemią - komentuje Monka Urban, prezes fundacji Siepomaga.

Dotychczas fundacja kupiła 1,7 mln maseczek, 76 tys. kombinezonów ochronnych, 1 mln rękawiczek, ponad 50 tys. przyłbic, 260 tys. czepków i 370 tys. ochraniaczy na obuwie, które są już dostarczane do ponad 300 placówek służby zdrowia w całym kraju.

- Nie marnujemy czasu. Pierwszy wyczarterowany przez Siepomaga.pl samolot ze sprzętem medycznym z Chin dotarł do nas w zeszłym tygodniu, kolejny wyląduje na Okęciu za dwa dni. To potężna międzynarodowa operacja logistyczna. Od początku byliśmy jednak nastawieni na dużą skalę działania, by na czas dotrzeć z pomocą do lekarzy, pielęgniarek i ratowników zaangażowanych w walkę z COVID-19 - opisuje Monika Urban.

Platforma Siepomaga.pl pozwala prowadzić zbiórki na cele społeczne i charytatywne. Obecnie w serwisie aktywnych jest ponad 900 zbiórek, wszystkie zostały wcześniej zweryfikowane.

Ponad 5 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce

Według danych Ministerstwa Zdrowia z czwartku rano w Polsce wykryto dotychczas koronawirusa u 5,3 tys. osób, a 164 zmarły wskutek zakażenia.

Kwarantanną objętych jest 153,9 tys. ludzi, a 34 tys. jest pod nadzorem epidemiologicznym. Wyzdrowiały jak dotąd 284 zakażone osoby.

 

Dołącz do dyskusji: Na Siepomaga.pl zebrano już 22,6 mln zł na walkę z koronawirusem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl