SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sigma BiS miała 2,1 mln zł straty w 2020 roku. 9 mln zł pożyczek od Orlenu i PZU

W ub.r. agencja mediowa Sigma BiS zanotowała 92,03 mln zł wpływów, w całości od swoich właścicieli: Orlenu i PZU, oraz 2,08 mln zł straty netto. Na koniec roku zatrudniała 45 osób, miała do spłaty 9,03 mln zł pożyczek od Orlenu i PZU - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Marcin Dec, prezes Sigma BisArticle

Agencja Sigma BiS działalność operacyjną zaczęła pod koniec 2019 roku, po uzyskaniu przez Orlen (ma 66 proc. jej udziałów) i PZU (34 proc.) zgody na wspólną inwestycję w tę firmę. Wiosną ub.r. przejęła obsługę mediową Orlenu, we wrześniu - PZU, natomiast od początku br. obsługuje należącą do PZU spółkę Link4.

W ub.r. 75,99 mln zł wpływów Sigma BiS pochodziło od Orlenu, a 16,04 mln zł od PZU. Jednocześnie na zakupy od swojego większościowego udziałowca agencja przeznaczyła 696 tys. zł, a od mniejszościowego - 347 tys. zł. W sprawozdaniu złożonym w KRS zaznaczyła, że do końca ub.r. zrealizowała dla Orlenu ponad 400 projektów.

W ub.r. wydatki marketingowe całej grupy kapitałowej PKN Orlen zmalały o 9,2 proc. do 307,49 mln zł, a nakłady na public relations i komunikację zwiększyły się o 13,3 proc. do 21,43 mln zł.

Pod koniec roku Sigma BiS pozyskała pierwszego klienta z sektora prywatnego - firmę FoodCare.

45 pracowników, prezesem Marcin Dec

Zeszłoroczne wydatki operacyjne Sigma BiS wyniosły 94,39 mln zł, na co złożyło się przede wszystkim 86,33 mln zł nakładów na usługi obce, czyli przede wszystkim zakup powierzchni i czasu reklamowego w mediach.

Na wynagrodzenia i inne świadczenia pracownicze poszło 7,47 mln zł. Agencja w ub.r. sukcesywnie rozbudowywała swój zespół, na koniec roku zatrudniała 45 osób. Na początku ub.r. do zarządu spółki dołączył Artur Muszkiet, a w październiku prezesem został Marcin Dec, wcześniej przez wiele lat związany z IPG Mediabrands.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Podstawowym priorytetem dla władz spółki było stworzenie struktur umożliwiających świadczenie kompleksowych usług w zakresie planowania i zakupu mediów, działań komunikacyjnych w sferze digital i badań marketingowych. W spółce stworzono dział planowania i zakupu mediów, dział social media i content marketingu, dział zakupu programatycznego, dział badań rynkowych, dział handlowy, dział finansowy oraz dział HR i administracji - opisano w sprawozdaniu.

Koszty amortyzacji wyniosły 420 tys. zł, a zużycia materiałów i energii - 110 tys. zł.

2,1 mln zł straty

W 2019 roku Sigma BiS przy 934 tys. zł przychodów miała 514 tys. zł straty operacyjnej i 506 tys. zł straty brutto i netto. W ub.r. strata operacyjna wyniosła 2,36 mln zł, strata brutto - 2,6 mln zł, a strata netto - 2,08 mln zł. Spółka zapłaciła 519 tys. zł odroczonego podatku dochodowego.

Na koniec ub.r. Sigma BiS miała do spłaty 5,94 mln zł pożyczek od Orlenu i 3,09 mln zł od PZU.

W sprawozdaniu agencja poinformowała, że uczestniczy w kilkunastu przetargach i negocjacjach dotyczących nowych zleceń. - Na przyszłość spółki działającej w powyższych obszarach istotny wpływ mają czynniki makroekonomiczne i regulacje prawne, będące elementami zewnętrznymi oraz niezależnymi od spółki - zaznaczono.

Dołącz do dyskusji: Sigma BiS miała 2,1 mln zł straty w 2020 roku. 9 mln zł pożyczek od Orlenu i PZU

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Kolejny wielki strateg.
odpowiedź
User
Gy
Po prostu poczatek
odpowiedź
User
Audytor
Jak monopolista z nieograniczonym dostępem do publicznej kasy może mieć stratę? Śmierdzi wałkiem na kilometr.
odpowiedź