SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siwek, Reszczyński, Sobecka i Mieszkowski w radzie programowej TVP - bez Fedorowicza, Krajewskiego i Moskwy

Kluby parlamentarne i Rada Mediów Narodowych powołały nowy skład rady programowej Telewizji Polskiej. Znaleźli się w niej m.in. mający doświadczenie w mediach Sławomir Siwek, Wojciech Reszczyński, Piotr Ferenc, Tadeusz Szyma i Anna Sobecka, natomiast na kolejną kadencję nie wybrano m.in. Jacka Fedorowicza, Jacka Moskwy i Andrzeja Krajewskiego.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł KulaArticle

Jak poinformował Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, w nowym składzie rady programowej Telewizji Polskiej są parlamentarzyści: senatorowie PiS Wojciech Skurkiewicz i Krzysztof Mróz, posłanki PiS Anna Sobecka (w przeszłości dziennikarka Radia Maryja) i Barbara Bubula, posłanka PO Ewa Czeszejko-Sochacka, poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski oraz były poseł i senator PO Łukasz Abgarowicz. Do rady wybrani też zostali Elżbieta Misiak-Bremer (dziennikarka prasowa, redaktor naczelna pisma „POgłos" związanego z PO), Bożena Walewska (dziennikarka radiowa i telewizyjna z 40-letnim stażem), Piotr Ferenc (publicysta „Gazety Polskiej”), Sławomir Siwek (w latach 2006-2009 członek zarządu TVP), Tadeusz Szyma (dziennikarz telewizyjny i prasowy, były redaktor „Tygodnika Powszechnego”), Ewa Zarzycka (artystka), Wojciech Reszczyński (dziennikarz TVP w latach 1986-1990, potem m.in. prezes Radia Wawa, obecnie publicysta m.in. „W Sieci”) oraz radca prawny Albert Stawiszyński.

Dziesięciu członków rady wskazują kluby parlamentarne, a pięciu - Rada Mediów Narodowych. Rada programowa jest wybierana na 4-letnią kadencją, ma za zadanie oceniać poziom i jakość programów i ramówek Telewizji Polskiej.

Na kolejną kadencję w radzie programowej wybrani zostali Anna Sobecka, Barbara Bubula, Bożena Walewska, Albert Stawiszyński i Elżbieta Misiak-Bremer. Pracę w radzie zakończyli natomiast Jacek Fedorowicz, Karol Jene, Wojciech Jędrzejewski, Marek Kassa, Andrzej Krajewski, Aleksander Łuczak, Jacek Moskwa, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Marek Wójcki. Poprzednio wiceprzewodniczącym rady był Tomasz Kalita, który po ciężkiej chorobie zmarł w poniedziałek.

W zarządzie Telewizji Polskiej od stycznia ub.r. są prezes Jacek Kurski i Maciej Stanecki. W październiku ub.r. zostali powołani na czteroletnią kadencję, po tym jak Kurski wygrał konkurs na prezesa TVP przeprowadzony przez Radę Mediów Narodowych i wycofano uchwałę Rady o tym, że zarząd spółki ma być jednoosobowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siwek, Reszczyński, Sobecka i Mieszkowski w radzie programowej TVP - bez Fedorowicza, Krajewskiego i Moskwy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Topiel
Czy Reszczyński to ten od Jaruzelskiego ?
odpowiedź