SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Siwiński w EANA

Prezes PAP Waldemar Siwiński członkiem Zarządu EANA.

Prezes PAP Waldemar Siwiński został w piątek, 23 września wybrany w Genewie na członka Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Informacyjnych (EANA).

EANA zrzesza 30 agencji. Jest profesjonalnym forum wzajemnej wymiany doświadczeń i know-how. Stawia sobie za zadanie dbałość o wysoki poziom dziennikarstwa agencyjnego i jego niezależność.

Zarząd, organ wykonawczy EANA, składa się z pięciu osób: prezydenta, sekretarza generalnego i trzech członków. Kadencja prezydenta jest dwuletnia natomiast sekretarza generalnego i członków Zarządu - trzyletnia.

Wyboru dokonało Zgromadzenie Ogólne EANA na podstawie rekomendacji agencji członkowskich stowarzyszenia.

Członkami Zarządu zostali także Steven Brown, dyrektor brytyjskiej agencji prasowej Press Association (PA) i Raoul Gruenthal, dyrektor, redaktor naczelny szwedzkiej agencji prasowej Tidningarnas Telegrambyra (TT).

Cieszę się z wyboru na tę prestiżową funkcję - powiedział PAP Siwiński - gdyż jest to wyraz uznania dla profesjonalizmu i niezależności Polskiej Agencji Prasowej oraz potwierdzenie jej wysokiej pozycji wśród europejskich mediów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siwiński w EANA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl