SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skarbiec TFI będzie oferował fundusze Man Investments w Polsce

Skarbiec TFI będzie oferował w Polsce fundusze Man Investments, jednej z największych na świecie firm specjalizujących się w inwestycjach alternatywnych na rynkach terminowych futures i forex, poinformowały firmy w czwartek.

Będą to produkty finansowe, które mają pozwalać uczestnikom zarabiać niezależnie od koniunktury rynkowej (czyli również na spadkach) zarówno dla klientów indywidualnych, jak i inwestorów instytucjonalnych (przedstawiciele instytucji liczą na fundusze emerytalne). Firmy są w trakcie procedury dopuszczeniowej nowej oferty w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

"Rozpoczynamy współpracę partnerską jako odpowiedź na rosnącą potrzebę rynku na produkty inwestycyjne, które pozwalają zarabiać klientom niezależnie od koniunktury na rynkach. Historyczne wyniki funduszy Man Investments wskazują, że stanowią one bardzo dobry instrument do dywersyfikacji portfela" - powiedział prezes Skarbiec TFI Bogusław Grabowski podczas konferencji prasowej.

"Zarządzamy ponad 39 mld USD na całym świecie, inwestując na 200 rynkach. Nasz program inwestycyjny AHL bazujący na inwestycjach w kontrakty terminowe i futures na najpłynniejszych rynkach na świecie obecnie zarządza ponad 20 mld USD. Od 1996 roku średnioroczna stopa zwrotu z w dolarach wyniosła 16,6% zabezpieczając powierzone środki klientów przed okresami bessy i kryzysu finansowego. Ponadto oferujemy platformę multi-manager, która zarządza 18 mld USD ze średnioroczną stopą zwrotu 5,2%" - powiedział manager Man Investment w Europie Środkowej Jakub Kaszuba.

No mocy umowy Skarbiec będzie odpowiadał za tworzenie oferty produktowej i działania sprzedażowe, a Man zagwarantuje inwestorom usługę multi-manager i program AHL.

"Nowy fundusz będzie oferowany w złotych i zabezpieczony przed zmianami kursowymi polskiej waluty. Chcielibyśmy, żeby oferta została udostępniona jeszcze w tym roku. Stawiamy na przejrzystość i łatwy dostęp. Na zachodzie wystarczy 100 euro, aby zostać uczestnikiem i tą łatwość inwestycji dla indywidualnego klienta chcemy przenieść na polski rynek" - dodał Grabowski.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Skarbiec TFI będzie oferował fundusze Man Investments w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl