SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skargi do KRRiT na zachowanie Miłosza Kłeczka na antenie TVP Info

W niedzielnym wydaniu programu „Woronicza 17” Miłosz Kłeczek nazwał posła PSL Pawła Bejdę „chamem”. - W tej sprawie do Biura KRRiT wpłynęło 8 skarg. KRRiT podjęła rutynowe działania wyjaśniające - informuje Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Miłosz Kłeczek z TVP InfoMiłosz Kłeczek z TVP Info

W zeszłym tygodniu do programów publicystycznych TVP Info wrócili politycy Koalicji Obywatelskiej. Ma to związek ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Na antenie występowali m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Lubnauer, Piotr Borys, Hanna Gill-Piątek. Zmiana zbiegła się z modyfikacją formuły programów z zaproszonymi gośćmi.  W przypadku niektórych pytań prezenterzy oczekują jednoznacznej odpowiedzi – tak lub nie, co może przypominać formułę zastosowaną w teleturniejach. Politycy opozycji mocno krytykują zadawanie pytań z postawioną tezą.

Ostra wymiana zdań w niedzielnym programie

Zmiana dotyczy m.in. programów „Minęła 9”, „Minęła 20” i „Woronicza 17”. - Czy film Agnieszki Holland „Zielona Granica” to wstrętny paszkwil, który szkaluje obrońców polskich granic? Może pan powiedzieć tak lub nie? Formuła jest tak lub nie – pytał w programie „Woronicza 17” Miłosz Kłeczek. - To jest taka formuła jakbym zapytał pana czy przestał pan bić swoją żonę – odpowiedział Paweł Bejda z PSL. Wtedy Kłeczkowi puściły nerwy. - Panie pośle, jest pan chamem. Wypraszam sobie tego rodzaju insynuacje. Może pan bije swoją żonę czy dzieci. Czy pan bije swoje dzieci? Ja panu zadałem pytanie tak albo nie, więc proszę uważać,  proszę się nie zagalopowywać  – odpowiedział prezenter.

Bejda stwierdził, że to Kłeczek zagalopował się, nazywając go chamem, bo wcale nie zarzucił mu bicia żony, tylko skrytykował formułę pytań. Prezenter nie dał temu wiary. - Ja sobie wypraszam tego rodzaju pytanie, jakie pan wcześniej zadał. Jesteśmy w telewizji publicznej. Nie ma pan prawa tego rodzaju insynuacji robić. Jeszcze raz panu mówię, proszę więcej się nie zagalopowywać. To jest moje ostatnie ostrzeżenie. Niech pan naprawdę uważa - stwierdził prowadzący. Bejda pytał czy Kłeczek mu grozi. – Tym, że odbiorę panu głos – odpowiedział prezenter.

KRRIT po skargach wystąpi do Telewizji Polskiej o nagranie z budzącego kontrowersje programu. Później oceni czy doszło do złamania ustawy o radiofonii i telewizji albo innych przepisów. Jeśli postępowanie to wykaże, to może nałożyć karę na TVP.

W 2022 roku przewodniczący Krajowej Rada Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski i Maciej Świrski nałożyli 25 kar na nadawców, których łączna wartość wynosi 475 tys. zł. Ze sprawozdania regulatora wynika, że grzywny dla kanałów Polsatu to 210 tys. zł. Kolejne miejsca zajęły Kino Polska TV i Stopklatka (110 tys. zł) i Telewizja Polska (76 tys. zł).

Z danych Nielsena wynika, że w sierpniu br. TVP Info miał 5,21 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Skargi do KRRiT na zachowanie Miłosza Kłeczka na antenie TVP Info

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Na Tys
Pisowcom wolno więcej. Polaki robaki tego nie rozumieją.
odpowiedź
User
WściekłyChopin
Każdy Polak wie, że opozycja to chamy, buraki i prostaki. A prawda boli przecież.
odpowiedź
User
Opo
Uczył się od Olejnikowej
odpowiedź