SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy skład komisji etyki Polskiego Radia. Na razie bez przewodniczącego

Zarząd Polskiego Radia powołał nowych członków komisji etyki Polskiego Radia. Nowa, dwuletnia kadencja potrwa do maja 2020 roku.

Article

Nowi członkowie komisji etyki spółki zostali powołani przez prezesa zarządu Polskiego Radia, Jacka Sobalę oraz członka zarządu, Mariusza Staniszewskiego.

W jej skład weszli: Ewa Ablewicz-Rzeczkowska (która była członkiem także 9. kadencji komisji, obecnie zastępca redaktora naczelnego Informacyjnej Agencji Radiowej), Stanisław Bukowski (doradca zarządu ds. misji), Andrzej Turkowski (wiceszef Polskieradio.pl), Krzysztof Cypelt (zastępca kierownika działu analiz i badań w biurze programowym), Anna Subsar (zastępca kierownika działu ochrony i zabezpieczeń technicznych w biurze ds. bezpieczeństwa), Małgorzata Zalewska (sekretarz Programu 2 Polskiego Radia).

Obecnie komisja nie ma przewodniczącego. Ma zostać powołany na stanowisko na najbliższym posiedzeniu, zwołanym przez prezesa zarządu Polskiego Radia, Jacka Sobalę. Na razie nie jest znany termin kolejnego spotkania.

Wraz z upływem poprzedniej kadencji komisji etyki, funkcję jej przewodniczącej przestała pełnić Ewa Heine, a członkami nie są już Grażyna Dobroń, Hanna Ostas oraz Wincenty Pipka.

Udział Trójki Polskiego Radia pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat na podstawie badania Radio Track Millward Brown, wyniósł 5,7 proc. (jest to wyrównanie najniższego wyniku słuchalności tej stacji z fali grudzień 2017-luty 2018 - przynajmniej od 2008 roku). Udział PR 3 poszedł w dół o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu. Publiczną Jedynka osiągnęła wynik na poziomie 7 proc. (spadek o 1,3 pkt. proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy skład komisji etyki Polskiego Radia. Na razie bez przewodniczącego

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ziut
Nowy skład komisji etyki Polskiego Radia. Na razie bez przewodniczącego

Przepraszam, że nieśmiało zapytam: a komu to polityczno-kabaretowe towarzystwo jest potrzebne? A tak w ogóle, to prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż połączone siły CBA, CBŚ, ABW i KGB wytropią w Polskim Radio jakąkolwiek etykę.
odpowiedź
User
selekcjoner cieniasow
Ewa Ablewicz do komisji etyki?!? Zaprzeczenie moralnosci na straznika moralnosci? To jest istny cyrk.
odpowiedź
User
PiSda
Panie i panowie Nikt.
odpowiedź