SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklep muzyczny w Interia.pl

Akcja charytatywna inauguruje działalność melo.pl

Już teraz w melo.pl, uruchomionym przez portal INTERIA.PL internetowym sklepie muzycznym, zakupić można utwór "List do Świętego Mikołaja", który po raz pierwszy publicznie wykonany zostanie przez Formację Nieżywych Schabuff w niedzielę, 5 grudnia. Zarówno sprzedaż utworu przez Internet, jak i transmitowany w programie drugim TVP koncert, na którym odbędzie się premiera utworu, są częścią szerszej akcji charytatywnej, z której cały dochód przeznaczony jest na sfinansowanie operacji trzyletniego Marcina Madeja, który urodził się z wrodzoną wadą serca.

Związana z akcją charytatywną sprzedaż nagrania inauguruje w INTERIA.PL działalność sklepu sprzedającego muzykę przez Internet (http://www.melo.pl/). Rozpoczęcie sprzedaży muzyki w całości online - począwszy od zakupu aż do dostarczenia - tworzy na polskim rynku kolejny kanał dystrybucji nagrań, eliminujący istotne koszty związane z tłoczeniem płyt, drukiem okładek, produkcją opakowań i fizyczną dystrybucją fonogramów.

W momencie uruchomienia sklepu można znaleźć w nim około 2 tysięcy utworów nagranych przez polskich i zagranicznych wykonawców, w tym zarówno utwory wydane kilka lat temu, jak i premiery. Prawie codziennie w sklepie udostępniane są kolejne utwory nowych artystów, którzy zgłaszają się do portalu poprzez serwis Dla Artysty (http://dlaartysty.interia.pl/). Na końcowym etapie są też negocjacje umów z dużymi wytwórniami, dzięki którym istniejąca infrastruktura sklepu zostanie zasilona olbrzymią ilością muzyki.

Nagrania muzyczne sprzedawane w melo.pl zabezpieczone są przed nielegalnym kopiowaniem, stworzoną i rozwijaną przez Microsoft, technologią ochrony praw autorskich o nazwie Digital Rights Management (DRM). Technologia ta umożliwia odtwarzanie utworów, dostarczanych użytkownikowi w wersji zaszyfrowanej, tylko osobie posiadającej odpowiedni cyfrowy klucz licencji. Licencja udzielana w melo.pl pozwala na odsłuchiwanie utworów dowolną ilość razy na dwóch komputerach, skopiowanie pobranego ze sklepu pliku do dwóch przenośnych odtwarzaczy plików muzycznych zgodnych z technologią Microsoft DRM oraz dwukrotnego zapisania pliku w postaci ścieżki audio na płycie CD.

W melo.pl zakupić można zarówno całe albumy (w cenie od 9,99 zł), jak i pojedyncze utwory (od 1,49 zł). Płatność za zakup w sklepie dokonywana jest z konta zarejestrowanego użytkownika, na które przed zakupem lub w jego trakcie należy przelać odpowiednie środki  za pomocą karty płatniczej, przelewu lub elektronicznego transferu środków z kont w bankach mBank lub Inteligo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sklep muzyczny w Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl