SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

6,5 tys. sklepów Żabka w Polsce, 500 otwarto w br.

Żabka Polska poinformowała, że w tym roku uruchomiła 500 nowych sklepów Żabka, osiągając tym samym liczbę 6500 placówek. Do końca tego roku ma ich być 7000.

Article

6,5-tysięczna Żabka działa już w Szczecinie przy ul. Południowej 18. Placówka zlokalizowana jest w centrum handlowym Rondo Hakena Park.

- Od stycznia br. otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce. Zainteresowanie naszym modelem biznesowym rośnie, tylko w lipcu br. do naszej sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców, którzy widząc potencjał formatu convenience, chcą prowadzić sklep Żabka - powiedział Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

W sumie 6500 sklepów Żabka jest prowadzonych przez ponad 4900 franczyzobiorców. Firma podaje, że nie dalej niż 300 m od najbliższego sklepu Zabka mieszka obecnie 12 milionów konsumentów.

W aktualnej ofercie Żabki nowy franczyzobiorca ma zagwarantowany przychód podstawowy w wysokości 16 tys. zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności. Franczyzobiorca otrzymuje w pełni wyposażony i zatowarowany sklep, przy wkładzie własnym 5 tys. zł, które przeznaczane jest m.in. na zakup kasy fiskalnej czy produktów regionalnych. Według danych sieci na 10 nowych franczyzobiorców, 9 osiąga satysfakcjonujący poziom rozwoju sklepu po pierwszym roku.

Rozpoczęcie współpracy z marką jest równoznaczne z dostępem do know-how. Od początku przedsiębiorcy mogą korzystać również ze szkoleń, które poszerzają ich wiedzę i umiejętności z obszaru sprzedaży czy zarządzania zespołem. Stałe wsparcie świadczy także specjalna jednostka – Centrum Wsparcia Franczyzobiorców.

Dołącz do dyskusji: 6,5 tys. sklepów Żabka w Polsce, 500 otwarto w br.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
W Żapce tylko towary w promocji opłaca się kupować no i fajki i gazety. Reszta towarów ma ceny wyśrubowane jak na stacji benzynowej. Wolę u Marka albo Grześka kupować gdzie jest min. 10% taniej.
odpowiedź