SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Skype gra w klasy" - portal społecznościowy dla nauczycieli (wideo)

Skype uruchomił stworzony dla nauczycieli portal społecznościowy "Skype gra w klasy", pozwalający wymieniać doświadczenia i materiały edukacyjne oraz nawiązywać współpracę pomiędzy szkołami.

"Skype gra w klasy" ("Skype in the classroom") to międzynarodowa społeczność, stworzona w związku z rosnącą liczbą nauczycieli, którzy używają komunikatora Skype w celach naukowych.


 


Dzięki platformie education.skype.com pedagodzy z całego świata mogą skontaktować się ze sobą, nawiązać współpracę, przeprowadzić lekcję lub rozpocząć partnerską współpracę miedzy swoimi szkołami.

Platforma została zaprojektowana tak, aby można było znaleźć nauczycieli, którzy interesują się tymi samymi tematami, poznać różne projekty realizowane przez szkoły, a także mieć dostęp do materiałów edukacyjnych, którymi dzielą się użytkownicy platformy. Pomaga w tym wyszukiwarka, z takimi kryteriami jak tematy, które interesują danego nauczyciela, grupa wiekowa uczniów oraz lokalizacja (kraj).

Od grudnia 2010 roku platforma funkcjonuje w wersji Beta (wersja robocza), Do tej pory zgromadziła społeczność ponad 3 tys. użytkowników z 99 krajów.

Aby dołączyć do "Skype gra w klasy" należy zalogować się na stronie education.skype.com używając swojego loginu Skype, a następnie stworzyć profil, który będzie później wyświetlany dla innych nauczycieli, podając swoje zainteresowania, miejsce pracy (lokalizację-kraj) oraz przedział wiekowy uczniów.

Dostęp do informacji na portalu mają jedynie członkowie zalogowani na platformie. Kiedy nauczyciel znajdzie innego użytkownika, z którym chciałby się skontaktować, może wysłać mu wiadomość zarówno przez swoje konto Skype – dodając użytkownika – lub przez wysłanie wiadomości w ramach portalu.

Dołącz do dyskusji: "Skype gra w klasy" - portal społecznościowy dla nauczycieli (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl