SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sławomir Matczak wygrał z LeasingTeam proces o zwolnienie dyscyplinarne

Warszawski sąd pracy orzekł, że odmowa udziału w teście kompetencji przez dziennikarza Sławomira Matczaka nie była rażącym naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych, wobec czego LeasingTeam nie mogła go zwolnić dyscyplinarnie. Wyrok jest nieprawomocny.

fot. akpaArticle

Spór przed sądem dotyczył przyczyn dyscyplinarnego zwolnienia Matczaka, który został przeniesiony do agencji pracy tymczasowej LeasingTeam z Telewizji Polskiej. W połowie kwietnia ub.r. wręczono mu dyscyplinarkę za odmowę udziału w teście kompetencji pracowniczych, organizowanym przez LeasingTeam.

- Sąd uznał, że odmowa udziału w tym - moim zdaniem absurdalnym - procesie oceny pracowniczej oznaczyła, że powinienem dostać 0 pkt z tego testu i dopiero potem pracodawca mógłby podjąć decyzję, co dalej ze mną zrobić - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Sławomir Matczak.

Wczoraj przed sądem pracy zapadł nieprawomocny wyrok w procesie wytoczonym LeasingTeam przez dziennikarza. W opinii sądu, odmowa wypełnienia testu nie była rażącym naruszeniem dyscypliny i nie podlegała dyscyplinarnemu zwolnieniu z pracy. Sąd przyznał Matczakowi trzykrotność wynagrodzenia wraz z odsetkami od maja 2015 roku.

- Nie chciałem przywrócenia do pracy, bo nie akceptuję przeniesienia mnie z TVP do Agencji Pracy Tymczasowej LeasingTeam, jak to sobie wymyślił i zrealizował ówczesny prezes Juliusz Braun. LT będzie składał najprawdopodobniej apelację, to dobrze, bo jeszcze narosną odsetki. Na razie mam natychmiast dostać kilkutysięczne odszkodowanie - podkreśla.

Sławomir Matczak z TVP współpracował od 1991 roku. Był dziennikarzem „Panoramy” w TVP2, a także wydawcą i szefem redakcji biznesowej w TVP Info. W lipcu 2014 roku wraz blisko 400 pracownikami spółki został przeniesiony do LeasingTeam.

W przesłanym do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu spółka LeasingTeam zapowiada złożenie apelacji od powyższego wyroku. - Na tym etapie, nie znając jeszcze uzasadnienia ww. wyroku, LeasingTeam powstrzymuje się od komentowania decyzji Sądu w niniejszej sprawie - tłumaczy firma.

Przypomnijmy, że Związek Zawodowy Wizja wytoczyła proces cywilny Telewizji Polskiej i LeasingTeam o uznanie umowy między tymi firmami za nieważną. Ostatnio związkowcy napisali list do ministra kultury Piotra Glińskiego i szefa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o naprawienie sprawy outsourcingu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sławomir Matczak wygrał z LeasingTeam proces o zwolnienie dyscyplinarne

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Gratulacje wygranej!
odpowiedź
User
Andy61
Brawo Panie Sławku ! Brawo dla Sądu ! Z TVP wygrałem w 2003 roku po kasacji w SN . Dokopać LT !
odpowiedź
User
kaszanka nadwieprzanka
Trzymaj się Sławek, brawo, mam nadzieję, że jeszcze w Polsce są sądy niesterowane przez ministerstwo "sprawiedliwości" kierowane przez Ziobrę.
odpowiedź