SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sławomir Pliszka nowym prezesem Polskich Badań Internetu

Sławomir Pliszka został wybrany na prezesa spółki Polskie Badania Internetu. Poprzednio tę funkcję pełnił Andrzej Garapich, który przeszedł do Telewizji Polskiej.

Article

Pliszka na prezesa Polskich Badań Internetu został wybrany przez przedstawicieli czołowych rodzimych wydawców internetowych, udziałowców spółki. Jednocześnie będzie w niej pełnił swoją dotychczasową funkcję dyrektora ds. badań.

Nowy prezes PBI W pierwszej kolejności zajmie się dokończeniem prac związanych z wprowadzeniem standardu pomiaru widowni internetowej w Polsce. - Obecnie intensywnie pracujemy nad dostarczeniem danych z pomiaru na rynek. Jest to dla mnie priorytet, jeśli chodzi o działania PBI - podkreśla Sławomir Pliszka.

Sławomir Pliszka jest związany z PBI od połowy 2008 roku. Przez ostatnie cztery lata był też członkiem komitetu metodologii badania Megapanel, które z początkiem br. zostało zastąpione przez Planet (jego pierwszych wyników jeszcze nie podano).

Wcześniej Pliszka pracował m.in. jako menedżer w dziale badań Wirtualnej Polski (w latach 2002-2004) oraz project manager w Pracowni Badań Społecznych (w latach 1997-2002).

Ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe z psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest współautorem licznych raportów badawczych i artykułów w mediach branżowych, dotyczących internetu. Przez dwa lata prowadził również własny serwis internetowy dotyczący badań.

Poprzednio funkcję prezesa PBI pełnił Andrzej Garapich, który przeszedł właśnie do Telewizji Polskiej, gdzie objął stanowisko dyrektora ds. marketingu biznesowego i projektów misyjnych.

Dołącz do dyskusji: Sławomir Pliszka nowym prezesem Polskich Badań Internetu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nacz
good news :)
18 8
odpowiedź
User
zdezorientowany
wygląda na rozwiązanie po taniości...
17 10
odpowiedź
User
Analityk
Gratulacje!
15 8
odpowiedź