SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słoneczny Sharp

Firma Sharp ma szansę zaistnieć jako rynkowy lider w zakresie produkcji ogniw słonecznych.

Koncern planuje powiększyć nakłady finansowe na rozwój tej dziedziny technologii, jaką jest pozyskiwanie i wykorzystywanie energii słonecznej.

Według informacji podanej przez producenta, w najbliższym czasie zostanie uruchomiona nowa fabryka w południowej Japonii, która zapoczątkuje produkcję paneli baterii słonecznych. Nowootwarta ścieżka produkcyjna ma w efekcie wprowadzać na rynek ogniwa zdolne do kumulacji łącznie 600 megawatów energii w ciągu roku. Obecnie szacuje się, że globalny potencjał produkowanych baterii słonecznych nie przekracza 100 megawatów. Dla zobrazowania, 600 megawatów energii w zupełności wystarcza do zaspokojenia potrzeb półmilionowego miasta.

Przewiduje się, że popyt na tego typu komponenty, jak panele baterii słonecznych będzie wzrastał, a kroki podjęte przez koncern Sharp w kierunku zwiększenia nacisku na produkcję ogniw słonecznych, mogą umiejscowić go na pozycji lidera rynku w tej dziedzinie.
 
Źródło: Vnunet

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słoneczny Sharp

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl