SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchacze protestują przeciw zmianie Eski Rock w VOX FM

Grupa słuchaczy Eski Rock sprzeciwia się planom zmiany ich rozgłośni w VOX FM, choć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już zgodziła się na to. Tymczasem Grupa Radiowa Time, nadawca obu rozgłośni, nabrała wody w usta.

Słuchacze protestują przeciw zmianie Eski Rock w VOX FM

Należąca do ZPR Grupa Time zdecydowała, że grająca muzykę rockową ponadregionalna rozgłośnia Eska Rock, odda swoje częstotliwości kierowanej do starszych słuchaczy sieci VOX FM. Eska Rock przejmie za to częstotliwość VOX FM w Warszawie i tylko w tym mieście będzie nadawać. Powodem tych zmian ma być fakt, że Eska Rock nie jest w tej chwili rentowna. W związku z tym Grupa Radiowa Time zdecydowała m.in. o zwolnieniu Kuby Wojewódzkiego, który prowadził poranny program “Zwolnienie z WF-u”, a także jej dyrektora programowego Marcina Bisiorka (dowiedz się więcej).

Po przejęciu nadajników Eski Rock, VOX FM nadawać będzie aż w 18 miastach. Stacja grająca obecnie muzykę w formacie oldies być może zmieni format na disco. Muzykę w tym gatunku od kwietnia br. gra zarządzane przez Time, a należące w części także do Eurozetu Radio Plus (powstało ono na części dawnych częstotliwości VOX FM). Dzięki wprowadzaniu właśnie tego formatu muzycznego Radio Plus zanotowało ogromny wzrost słuchalności. Z danych Radio Track wynika, że w okresie do sierpnia do października br. udział tej sieci wyniósł 4,8 proc., podczas gdy rok wcześniej, gdy grała jeszcze łagodne przeboje, było to 0,9 proc. (więcej na ten temat).

Planowana przez Time zmiana nie podoba się jednak dotychczasowym słuchaczom Eski Rock, którzy założyli na Facebooku profil “Chcemy Eskę Rock w całej Polsce”. Słuchacze napisali w tej sprawie także list otwarty.

- My, słuchacze Radia Eska Rock stanowczo sprzeciwiamy się poszerzeniu zasięgu radia VOX FM kosztem częstotliwości zajmowanej obecnie przez Eskę Rock. Uważamy że promowanie kolejnego radia grającego szeroko rozumianą muzykę popularną jest błędem. W polskim eterze jest mnóstwo stacji oferujących ten sam zestaw muzyczny zawierający mało ambitne piosenki, którymi jesteśmy na co dzień bombardowani przez wszystkie media. Eska Rock pod przewodnictwem Marcina Bisiorka miała w swojej ofercie muzykę ambitną, alternatywną jak również młodych początkujących wykonawców tym samym wyróżniała się na tle pozostałych rozgłośni w eterze - czytamy w liście, który dotarł do Wirtualnemedia.pl.

- Prosimy o stanowcze sprzeciwienie się i zablokowanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji możliwości przekazania częstotliwości Eski Rock radiu VOX FM, które prezentować będzie muzykę podobną do takich stacji jak Złote Przeboje, ZET Gold, Eska, RMF FM czy Radio ZET - piszą słuchacze. Ich zdaniem, “Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stojąc na straży pluralizmu nie może dopuścić do sytuacji, w której znika jedyna rockowa stacja radiowa o zasięgu niemal ogólnopolskim”.

Jednak KRRIT już w zeszłym tygodniu zgodziła się na zmianę nazw stacji Eski Rock na VOX FM, a VOX FM na Eskę Rock. - KRRiT szczegółowo analizowała wnioski nadawcy w tej sprawie. Po analizie podjęła uchwały o zmianie nazwy. Nadawca samodzielnie kształtuje ofertę programową przestrzegając przede wszystkim ustawy o radiofonii i telewizji oraz warunków programowych określonych w koncesji - podkreśla Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

Grupa Radiowa Time na razie konsekwentnie milczy w sprawie zmian. Nie podaje ich przyczyn, ani tego, kiedy zostaną wprowadzone. - W związku z listem od słuchaczy Eski Rock zarząd stacji przygotowuje odpowiedź, która zostanie opublikowana w internecie - mówi tylko Agnieszka Korotyńska, specjalista ds. PR w Grupie Radiowej Time.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od sierpnia do października br. Eska Rock miała 1,5 proc. udziału w rynku. Rok wcześniej udział wynosił 1,7 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchacze protestują przeciw zmianie Eski Rock w VOX FM

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Donaldy amber Bonku
To Wojewódzki jeszcze żyje?
Odkąd oblano go kwasem chlebowym lekko przygasł.
37 46
odpowiedź
User
me
kogo to obchodzi jednego i drugiego nie słucham.... :)
30 75
odpowiedź
User
pavv
"Eska Rock pod przewodnictwem Marcina Bisiorka miała w swojej ofercie muzykę ambitną, alternatywną jak również młodych początkujących wykonawców". Ta! Miała! W porywach może było tego 2 - 3 godz. w tygodniu i to nadawane zwykle po godz.21. W godz. 6:00 - 21:00 mielili w kółko te same kawałki i to z taką częstotliwością jakby z MP3 z kartą 32 Gb puszczali.
58 61
odpowiedź