SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

RMF FM na czele słuchalności w największych miastach. Meloradio i Eska zyskały najwięcej - tracą Trójka i Jedynka

W największych polskich miastach najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową w 2018 roku było RMF FM. Największy wzrost udziału zanotowały Meloradia i Eska, a na przeciwnym biegunie znalazła się Trójka i Jedynka - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań) w okresie od stycznia do grudnia 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 13,3 proc. Względem poprzedniego roku zmniejszył się on o 0,8 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowało Radio ZET z udziałem na poziomie 9 proc., po spadku o 0,1 pkt. proc.

Na ostatnią lokatę podium spadła Trójka, której udział w rynku zmniejszył się o 1,3 pkt. proc. do 8,1 proc. Duży spadek zanotowała także Jedynka - z 5,7 proc. do 4,3 proc. udziału w rynku.

Z kolei najwięcej zyskało Meloradio - z 1,2 do 2,2 proc. Eska awansowała z piątej na czwartą lokatę. Jej wynik poszedł do góry o 0,7 pkt. proc. do 8 proc.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego w 2018 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM na czele słuchalności w największych miastach. Meloradio i Eska zyskały najwięcej - tracą Trójka i Jedynka

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eh
A mi sie wydaje ze najwiecej zyskalo Meloradio. redaktorzy tak z przyzwyczajenia te tytuly?
10 13
odpowiedź
User
Kozyrator
A mi sie wydaje ze najwiecej zyskalo Meloradio. redaktorzy tak z przyzwyczajenia te tytuly?

"Meloradio i Eska zyskały najwięcej"
Czego nie rozumiesz w tym zdaniu?
Napisz.
21 4
odpowiedź
User
pavv
Posłuchałem po kilkuletniej przerwie RMF i wytrzymałem tylko 3 dni. Przełączyłem na Zet i też wytrzymałem 3 dni, Przecież to są takie same stacje radiowe z takimi samymi żałosnymi prowadzącymi którzy najbardziej śmieją się ze swoich dowcipów i te same konkursy SMS-owe.
48 7
odpowiedź
User
K.
Gdyby z eteru znikł RMF FM słupki i tak pokazywałyby jako lider przez kolejne pół roku
18 8
odpowiedź
User
K.
Skoro Dwójka jest na szarym końcu, zrobić takie coś jak kiedyś - "akcja alokacja" w miejsce Dwójki dać Czwórkę...
wyniki poszłyby do góry.
Widać jaka jest słuchalność Dwójki po wynikach.
8 lipca 2009 roku był protest PRII -nadawali tylko odgłosy ptaków i komunikat, wtedy wszyscy Dwójce kibicowali i protestowali w obronie.
już nikt nie słucha? a może słaby zasięg?
14 13
odpowiedź