SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duży spadek słuchalności Trójki, TOK FM i Antyradio mocno do góry

W okresie od maja do lipca br. na pozycji lidera rynku radiowego w Polsce znalazło się RMF FM. Największy wzrost słuchalności w zestawieniu zanotowały TOK FM i Antyradio. Z kolei na czele spadków była Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,7 proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,4 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 13,5 proc. W fali maj-lipiec 2017 wynik tej stacji wyniósł 14,1 proc.

Podium uzupełnia publiczna Jedynka, której udział w rynku wyniósł 8,4 proc., po spadku o 0,1 pkt. proc.

Czwarta była Trójka z wynikiem na poziomie 6,8 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 1 pkt. proc. Jednocześnie był to zdecydowanie największy spadek w zestawieniu.

W połowie maja br. redaktor naczelny radiowej Trójki Adam Hlebowicz i jego zastępca Szymon Sławiński zostali odwołani przez zarząd Polskiego Radia. Na nowego szefa stacji wybrano Wiktora Świetlika, a jego zastępcą został Wojciech Surmacz.

Pierwszą piątkę zamyka z kolei VOX FM, którego udział w badanym okresie wyniósł 4,3 proc. (do góry o 0,1 pkt. proc.).

Największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 0,5 pkt. proc., ex aequo pochwalić się mogły dwie stacje: TOK FM i Antyradio. Wynik pierwszej stacji zwiększył się do 2,3 proc., a drugiej - do 1,7 proc.

11. miejsce z wynikiem na poziomie 0,4 pkt. proc. zanotowało Polskie Radio 24. Stacja ta jest nadawana analogowo od początku września ub.r., gdy przejęła ona częstotliwości wykorzystywane wcześniej przez Czwórkę. Dla porównania, Program IV Polskiego Radia w okresie od maja do lipca 2016 roku też miał 0,4 proc. udziału (stacja ta w zestawieniu również była 11.).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

 

Dołącz do dyskusji: Duży spadek słuchalności Trójki, TOK FM i Antyradio mocno do góry

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lukaszradio
Zetka traci w ujęciu rocznym, ale zyskuje miesiąc do.miesiąca
odpowiedź
User
Y
chyba matematyki w szkole nie było
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
TOK FM i Antyradio - dwie najbardziej lewackie stacje komercyjne. Pierwsza lewacka od strony publicystycznej, druga od strony muzycznej. Nic dziwnego, że zyskują na słupkach słuchalności, bo lewactwo w mediach dobrze się sprzedaje. Na szczęście rosnące słupki tych stacji jeszcze nie świadczą o tym, że są to stacje wartościowe... Jest wręcz przeciwnie! Konserwatyści w życiu nie będą słuchać czegoś takiego jak TOK FM czy Antyradio i to by było na tyle!

Za mały jest ten spadek słuchalności Trójki. Za mały, bo za mało w Trójce "przewietrzono". Nawet jeśli ktoś nie znosi konserwatywnej publicystyki, której trochę się na antenie Trójki pojawiło, nadal ma sporo do słuchania. Wciąż pozostały chociażby audycje z rockowymi szarpidrutami, czyli szatańską lewacką muzyką. W Trójce trzeba mocniej "przewietrzyć", żeby to radio już w niczym nie przypominało tego, czym było przez kilkadziesiąt lat. Dość szerzenia lewackiej ideologii między innymi poprzez muzykę. O tym, jak bardzo szkodliwa jest lewacka propaganda, niech świadczy profil "Ratujmy Trójkę" na Facebooku i wątpliwy poziom merytoryczny wpisów osób tam piszących... Dość, dość, dość! Pora na nowe radio, nową jakość, nowy poziom, nową Trójkę - dla nowych słuchaczy, a nie dla tych, którzy "słuchali Trójeczki od zawsze i się na niej wychowali". Trochę konserwatywnej publicystyki na antenie już jest, teraz pora wziąć się za ofertę muzyczną i ją poprawić! I bynajmniej nie chodzi mi o granie disco polo (którym się brzydzę!), ale popadanie w taką skrajność jak rockowe szarpidruty też nie jest w porządku. Jest wiele innej, ciekawej, ambitnej, wartościowej muzyki, która jest przyjemna dla ucha i nie powoduje u wrażliwych słuchaczy bólu głowy przy słuchaniu. Niestety dopóki szefem muzycznym Trójki jest Piotr Metz, raczej nie ma co liczyć na poważne reformy warstwy muzycznej, a szkoda. Pozostaje mi więc na razie docenianie w Trójce tylko konserwatywnych audycji publicystycznych i bardzo nielicznych audycji muzycznych, w których nie leci rock.

PS. Po dłuższym zastanowieniu się od 11 sierpnia wróciłem do swojego tradycyjnego, stałego nicka! Doszedłem do wniosku, że przejście na zmienny nick mogło dać podszywaczowi powodu do triumfu, dlatego wracam do stałego nicka, żeby pokazać, że nie boję się tego obleśnego podszywacza! Niech podszywacz robi co chce, a ja go będę po prostu IGNOROWAŁ - nie będę się z nim wdawał w żadną polemikę, nie będę pisał sprostowań, że to nie był mój wpis itd. Podszywaczowi w końcu znudzi się ta dziecinna zabawa! Każdy inteligentny czytelnik, nawet bez moich sprostowań, powinien odróżniać moje wpisy od wpisów podszywacza, ponieważ wpisy podszywacza na ogół są głupiutkie i niedorzeczne (podszywacz najbardziej lubi pisać o wentylatorach i hurtowni), do tego praktycznie zawsze są niepoprawne językowo (podszywacz ma problem z przecinkami). Nie dam podszywaczowi satysfakcji! Nie dam się stąd "wykurzyć"! Na przekór podszywaczowi będę trwał i będę niezłomny!
odpowiedź