SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Słuchowisko „Kołtuneriada” autorstwa Piotra Zaremby w Trójce Polskiego Radia

W niedzielę, 10 lutego na antenie radiowej Trójki zadebiutuje słuchowisko „Kołtuneriada”. Słuchowisko autorstwa dziennikarza i publicysty Piotra Zaremby ma być zabawą klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”, przeniesionym na współczesność.

Fot. Wojciech Kusiński/ Polskie Radio Article

Premierowa realizacja na Scenie Teatralnej Trójki ma pokazać kilka dni z życia polskiej rodziny i w lekkim tonie opowiedzieć o takich pojęciach jak: wolność, miłość i nowoczesność.

Autor słuchowiska postara się odpowiedzieć na pytania: „Co by było, gdyby pani Dulska ze swoją rodziną żyła dzisiaj?” oraz „I co by było, gdyby zamiast najstarszego syna Zbyszka miała… córkę?”

- „Kołtuneriada” to zabawa z klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”,  który znają wszystkie pokolenia Polaków. Autor tekstu naszego słuchowiska Piotr Zaremba, umieścił akcję w realiach polskiego współczesnego przedmieścia. Im dłużej obcujemy z tymi postaciami, tym bardziej przekonujemy się, że współczesna Dulska i jej domownicy borykają się z identycznymi – jak ponad sto lat temu – problemami. Co ważniejsze – do rozwiązania problemów używają wciąż tych samych metod. Jest tu więc i śmiesznie, i strasznie - mówi reżyser Sebastian Konrad.

Za tekst słuchowiska odpowiada dziennikarz Piotr Zaremba, za reżyseri i opracowanie muzyczne – Sebastian Konrad; realizację akustyczną – Paweł Szaliński. W obsadzie znalazły się: Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Konrad, Paulina Gałązka, Wojciech Zieliński, Anna Kerth, Aleksandra Kowalicka, Adrian Zaremba, Brygida Turowska.

Premiera audycji będzie mieć miejsce w radiowej Trójce w niedzielę, 10 lutego o godz. 20.00.

Dziennikarz i publicysta Piotr Zaremba tworzy m.in. teksty dla "Dziennika Gazety Prawnej", "Polska The Times" i "Plusa Minusa". Wcześniej był związany z „Sieci” – najpierw jako zastępca redaktora naczelnego tytułu, później jako publicysta. Ze współpracy zrezygnował jesienią 2017 roku.

Udział Trójki Polskiego Radia pod względem słuchania w czwartym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,6 proc. (jest to wyrównanie najniższe wyniku z fali czerwiec-sierpień 2018 i sierpień-październik 2018). 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Słuchowisko „Kołtuneriada” autorstwa Piotra Zaremby w Trójce Polskiego Radia

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
w skrócie... opozycja która tak naprawdę nie istnieje będzie głównym motywem przewodnim... szkoda słuchu.
14 11
odpowiedź
User
1965
Ludzie! PiSowskiego Zarembe w PiSowskiej Trójce. Naprawdę nie macie gdzie i co grać? W stanie wojennym też "niektórzy" grali w reżimowej tv.
13 13
odpowiedź
User
Ich Styl
Teatr jednego słuchacza
14 11
odpowiedź