SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gigantyczny smok ostrzega o smogu w centrum Warszawy

Na ekranach w centrum Warszawy ruszyła akcja informacyjna, której bohaterem jest smok ostrzegający o złej jakości powietrza. W kampanii na nośnikach Screen Network wykorzystano animacje 3D i dane pobierane w czasie rzeczywistym.

Article

Twórcy kampanii połączyli animację 3D z danymi pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym. Animacja pojawia się, gdy normy jakości zostają przekroczone i zmienia w zależności od wyników pomiarów. Dym wokół smoka gęstnieje wraz z rosnącym poziomem pyłów zawieszonych. Co obrazuje, jak mocno zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychamy.

Zobacz: PGNiG banerem chce poprawić jakość powietrza w Katowicach

Animacje ze smokiem ostrzegają przed smogiem

– Pomysł kreatywny opierał się na przedstawieniu istoty, której zmysły są znacznie bardziej wyczulone niż ludzkie i pozwalają jej szybciej wykryć niewidzialne dla nas zagrożenie – wyjaśnia Damian Rezner, dyrektor operacyjny Screen Network, firmy odpowiedzialnej za stworzenie akcji.

Zobacz: Lajkonik z muralem oczyszczającym powietrze

Wygląd animacji został uzależniony od aktualnych odczytów poziomu pyłów zawieszonych z pobliskiej stacji pomiarowej.

Towarzyszący animacji smoka dym został wykreowany przy wykorzystaniu znanego z produkcji gier komputerowych silnika Unreal Engine. Umożliwia modelowanie wirtualnego świata w real time – tłumaczy Damian Rezner. – Wykorzystujemy bieżące odczyty poziomu pyłów zawieszonych i przekładamy je na generowany w czasie rzeczywistym dym towarzyszący animacji. Im jakość powietrza jest gorsza, tym dym staje się gęstszy. Dzięki temu zabiegowi udało się nam zwizualizować niewidzialne dla ludzkiego oka zagrożenie - dodaje.

Zobacz: Rośnie aprobata Polaków do reklam o ekologii

– To akcja nastawiona na podnoszenie świadomości o tym, jak często jesteśmy narażeni na działanie smogu, choć często nie jesteśmy nawet tego świadomi – mówi Damian Rezner. – Zależało nam, żeby rozwiązanie było nie tylko efektowne, ale również użyteczne dla osób przebywających w przestrzeni miejskiej.

Dołącz do dyskusji: Gigantyczny smok ostrzega o smogu w centrum Warszawy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl