SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Snapchat z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Aplikacja ma 249 mln użytkowników

W trzecim kwartale 2020 roku spółka Snap, właściciel społecznościowej aplikacji Snapchat zanotowała wzrost przychodów o 52 procent, zaś strata netto zmniejszyła się do kwoty niecałych 200 mln dolarów. Liczba aktywnych użytkowników platformy wzrosła do 249 mln.

Evan Spiegel, szef Snap Inc.Article

Spółka Snap, operator mobilnej platformy społecznościowej Snapchat podała wyniki biznesowe za trzeci kwartał 2020 r., a także za okres 9 miesięcy zakończonych 30 września br.

Przychody w górę, strata w dół

W trzecim kwartale br. Snap osiągnął przychody w wysokości 678,668 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 52 proc. Z kolei wpływy firmy w ciągu 9 miesięcy br. po wzroście o 38 proc. osiągnęły poziom przekraczający 1,595 mld dol.

Czytaj także: Instagram Reels ma zagrozić TikTokowi

W ujęciu kwartalnym Snap wykazał stratę netto w wysokości 199,853 mln dol., która okazała się niższa o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Nieco gorzej spółka wypada pod tym względem w skali 9 miesięcy br. W tym okresie strata netto wyniosła 831,740 mln dol. i była o 5 proc. większa rok do roku.

Rośnie liczba użytkowników

Przy okazji opublikowania wyników finansowych spółka Snap poinformowała, że na koniec trzeciego kwartału br. Snapchat miał globalnie 249 mln aktywnych użytkowników korzystających z platformy każdego dnia. To oznacza wzrost rok do roku o 18 proc.

W komunikacie podkreślono także, że każdego dnia na platformie generowanych jest o 25 proc. więcej snapów niż rok wcześniej, zaś o 50 proc. wzrosła ilość czasu poświęcanego przez użytkowników w sekcji Shows.

Czytaj także: Snapchat zmienia sposób wyświetlania reklam

Dołącz do dyskusji: Snapchat z rosnącymi przychodami i malejącą stratą. Aplikacja ma 249 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl