SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

SonarHome dostaje 25 mln złotych finansowania. Pieniądze na ekspansję w nowych miastach

Polski startup SonarHome, który rozwija platformę dla sprzedających i kupujących mieszkania, pozyskał 25 mln złotych na dalszy rozwój technologii, zakup mieszkań w modelu iBuyingu i ekspansję w kolejnych miastach. Rundzie finansowania przewodził fundusz Market One Capital, przy udziale Kogito Ventures i aniołów biznesu.

Mateusz Romanowski, szef SonarHomeArticle

SonarHome to polski startup z branży proptech, który rozwija kompleksową platformę (one-stop shop) dla sprzedających i kupujących mieszkania. Firma oferuje użytkownikom i klientom trzy produkty i usługi - bezpłatne narzędzie do wyceny, usługę tzw. digital brokera oraz iBuying, czyli sprzedaż.

Bezpłatne narzędzie do wyceny ma pozwalać każdemu sprawdzić online wartość dowolnego mieszkania. Firma wycenia mieszkania w oparciu o zaawansowane algorytmy machine learning, bazujące na danych z setek tysięcy transakcji oraz ofert, analizowanych od ponad czterech lat. Jako digital broker, SonarHome pomaga właścicielom mieszkania w szybkim znalezieniu bezpośrednich nabywców na wolnym rynku.

SonarHome od roku 2019 umożliwia właścicielom mieszkań ich szybką i bezpieczną sprzedaż. iBuyer sam kupuje nieruchomość (w oparciu o jej rynkową wycenę) i od razu wypłaca sprzedającemu należność. W ten sposób proces sprzedaży mieszkania zostaje skrócony z kilku miesięcy do kilku dni. W ciągu dwóch lat działalności SonarHome uczestniczył w 166 transakcjach o wartości 64 mln zł.

Czytaj także: Ramp pozyskuje 10,1 mln dolarów finansowania. Pieniądze na rozwój infrastruktury do płatności w kryptowalutach

Środki na ekspansję

Teraz SonarHome pozyskał w sumie 25 mln zł finansowania, w modelu venture capital oraz venture debt. Rundzie inwestycyjnej przewodził fundusz Market One Capital. Udział wziął także fundusz Kogito Ventures oraz aniołowie biznesu, m.in. Michał Borkowski (współzałożyciel Brainly), Maciej Noga (współzałożyciel Pracuj.pl), Chris Guzowski (inwestor m.in. w Booksy), Philipp Schomberg (Kingstone Capital), Marek Cygan (Nomagic.ai) i Andrew Rechtman (były chief customer product officer w REA Group – jednym z największych portali nieruchomościowych na świecie).

Czytaj także: Polski startup Booste zebrał 54 mln złotych finansowania. Rozpoczyna globalną ekspansję

Według zapowiedzi pozyskane środki posłużą do dalszego rozwoju technologii automatycznych wycen opartych o AI i machine learning, umożliwią zakup i obrót mieszkaniami w modelu iBuyingu i pozwolą na wzmocnienie pozycji SonarHome w Warszawie, a także stopniową ekspansję w kolejnych polskich miastach oraz w regionie CEE (m.in. w Pradze, Budapeszcie, Bratysławie i Bukareszcie). Spółka planuje powiększyć zespół m.in. o specjalistów od automatyzacji i analityków BI, programistów, a także specjalistów ds. pozyskiwania i sprzedaży nieruchomości.

– Rynek mieszkań przechodzi w ostatnich latach dynamiczne zmiany, ale jedna rzecz wciąż pozostaje niezmienna. Jeśli mieszkanie nie zostanie właściwie wycenione, jego sprzedaż na rynku wtórnym w Polsce to długotrwały i męczący proces – wyjaśnia w komunikacie Mateusz Romanowski, założyciel i CEO SonarHome . - Sprzedający często nie znają nawet realnej wartości ich nieruchomości. W SonarHome chcemy wyrównać szanse i ułatwić przejście przez ten proces. Udostępniamy właścicielom mieszkań bezpłatne narzędzie do wyceny, pomoc w znalezieniu nabywcy na wolnym rynku, a także szybki zakup mieszkania za gotówkę, w oparciu o rynkową wycenę. Dzięki nowemu finansowaniu będziemy mogli zwiększyć skalę i pomóc w sprzedaży nieruchomości nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale też innych miast w Polsce i Europie Środkowej – zapowiada Mateusz Romanowski.

Dołącz do dyskusji: SonarHome dostaje 25 mln złotych finansowania. Pieniądze na ekspansję w nowych miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl